SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Senden daha güzel

24 Ekim 2016

Şampiyonlar Ligi'nde kazanılan Napoli maçı sonrası lige konsantre olmanın zorluğunu hemen hemen her takım yaşar. Kadronuz zengin olsa bile, çoğu zaman rotasyona giren futbolculardan istediğiniz performansı alamazsın. Ancak Beşiktaş'ta her oyuncunun kendisini hazır tuttuğunu görmek sevindirici. Napoli maçındaki Avrupai görüntünün lige de yansıdığını bize gösterenler arasında Aboubakar, Quaresma, Adriano ve Talisca'yı sayabiliriz. Aboubakar transfer edildiğinde söylediğim gibi “Gomez'in boşluğunu doldurur” ifademin arkasında durmama neden olan bir performans vardı sahnede. Gitti, geldi, koştu, çalıştı, top aldı-verdi. Üstelik bir de harika gol attı. Her geçen gün takıma ve oyun sistemine daha fazla adapte oluyor. Eski günleri unutturacak gibi gözüküyor. Eren Derdiyok gibi üst seviyede başlayıp sonradan duracağına, beklentilerin düştüğü bir an ortaya çıkmak daha etkili oluyor. Böyle devam ederse kendi adına şarkılar yapılacaktır.

4-2-3-1 Beşiktaş'ın olmazsa olmazı. Her ne kadar Şenol hoca rakamları fazla önemsemiyor olsa da geçen sezona damgasını vuran bu sezon da tüm arayışlara rağmen sonunda kendisine ve bizlere kabullendirdiği sistem bu. Antalyaspor maçında ilk yarıda en uçta Aboubakar, sol kanatta da Cenk oynadı. İkinci yarıda ise bu ikili yer değiştirdi. Hatta zaman zaman Talisca bile kanada geçti. O dakikalarda Cenk-Aboubakar ikilisi önlü arkalı oynadı. Ancak ilk yarının son anlarında konuk ekibin 10 kişi kalması maçı Beşiktaş adına bitirdi. Ama her şeye rağmen İstanbul'a oynamaya gelen Antalyaspor'u tebrik etmek lazım. O kadar inanmışlar ki oynamaya 10 kişi iken bile 3 kişi ile hücum etmeye çalıştı.

Dün gecenin iki farklı önemi vardı. 1-Avrupa maçı sonrası olması. 2-Galatasaray'ın kaybedip, Başakşehir'in kazanmış olması. Tüm bu şartlarda Beşiktaş harika oynayarak çok önemli 3 puanı aldı. Son olarak asist krallığına koşan Quaresma'yı da unutmamak lazım. Bu sezon da adından fazlasıyla söz ettirecek gibi duruyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek