SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdmanyurdu’nda iki istifa

Maddi sorunlar yaşayan ve sezona kötü bir başlangıç yapan Mersin İdmanyurdu'nda başkanvekili Hasan Hüseyin İpek ile futbol şube sorumlusu Serhan Antalyalı, istifa ettiklerini açıkladı.

Güncellenme: 14:03, 24/10/2016
Mersin İdmanyurdu’nda iki istifa

TFF 1. Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu’nun başkanvekili Hasan Hüseyin İpek ile Futbol Şube Sorumlusu Serhan Antalyalı, istifa ettiklerini açıkladı.

Futbol Şube Sorumlusu Serhan Antalyalı, açıklamasında, “Faydalı olamadım. Tüm yönetici arkadaşlarıma, teknik kadroya ve sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum. Çok üzülerek Mersin İdmanyurdu Futbol Şube Sorumluluğu ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyorum” ifadesine yer verdi.

Hasan Hüseyin İpek, 25 gün önce seçildiği Mersin İdmanyurdu yönetiminde başkan vekili olarak görev aldığını hatırlatırken şu görüşleri savundu:

Hepimizin ortak paydası Mersin olduğu için Mersin İdmanyurdu’na maddi ve manevi yardımcı olmak istedim. Ancak kulüp ile ilgili hayati önem taşıyan kararların ve yetkilerin yönetim kurulu veya icra kurulunun haberi olmaksızın yapılması sonucunda bu görevin sürdürülmesini engellemiştir. Kurumsallaşmadan bahseden kişiler, kapalı kapılar ardında işler yürütünce güven sorunu başlamıştır. Bu sorunun derinliği ayrıca kamuoyunda sorulan ve cevaplandırılamayan konular ile tıkanmıştır. Bu nedenle şu an itibari ile istifa ettiğimi tüm kamuoyu ile paylaşıyorum.