SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kuş bakışıyla futbol renkli görüntüler ortaya çıkardı

Bu yıl ilk kez düzenlenen Dijital Futbol Turnuvası, ödül töreniyle sona erdi. Taktıkları gözlüklerle sahanın tepesine kurulan kameranın görüntülerinden kendilerini kuş bakışı izleyerek futbol oynamaya çalışan oyuncular, ilginç görüntüler oluşturdu.

Güncellenme: 14:46, 24/10/2016
Kuş bakışıyla futbol renkli görüntüler ortaya çıkardı

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Dijital Futbol Turnuvası, ödül töreniyle sona erdi. Taktıkları gözlüklerle sahanın tepesine kurulan kameranın görüntülerinden kendilerini kuş bakışı izleyerek futbol oynamaya çalışan oyuncular, ilginç görüntüler oluşturdu.

dijital-ic

Mersin Büyükşehir Belediyesi, futbol ile teknolojiyi birleştiren Dijital Futbol Turnuvası’nı bu yıl ilk kez Mersin’de düzenledi. Forum Mersin'in ev sahipliğinde mini futbol sahasında 3 gün süren turnuvaya, 17 yaş üstü futbola ilgisi olan kadın-erkek 128 takım katıldı. Turnuva düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Törene, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer, Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Arslan, Forum Mersin Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Adem Erol ve vatandaşlar katıldı.

dijital-ic1

Törende konuşan Başkan Kocamaz, “Forum çok hareketli bir yer ama bu Dijital Gözlükle Futbol Turnuvası ile daha da hareketlendi. Bu tür etkinliklerin bundan sonra da Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle devam edeceğini hatırlatmak istiyorum. Esnaflarımıza da hayırlı, bol kazançlar diliyorum. Bu turnuvanın burada yapılmasında bize destek veren Forum Mersin Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Adem Erol'a, turnuvayı güzel lisanıyla sunan Vatan Şaşmaz'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

dijital-ic2

Forum Mersin'de gerçekleştirilen ve renkli görüntülere sahne olan turnuvaya Mersinliler yoğun ilgi gösterdi. Vatan Şaşmaz'ın sunuculuğunu yaptığı Dijital Gözlükle Futbol Turnuvası, mücadelesi bol maçlara ev sahipliği yaptı. Turnuvaya katılan takımlar futbola farklı bir açıdan bakarak oynama fırsatı buldu. Taktıkları gözlüklerle sahanın tepesine kurulan kameranın görüntülerinden kendilerini kuş bakışı izleyerek futbol oynamaya çalışan oyuncular renkli görüntüler oluşturdu.

dijital-ic3

Turnuvada birinci olan takımın her oyuncusuna birer adet televizyon, 2. takımın her oyuncusuna birer adet bilgisayar, 3. takımın her oyuncusuna birer adet tablet ve 4. takımın her oyuncusuna Forum Mersin tarafından birer adet sürpriz ödül verildi.

Yayınlanma Tarihi:14:42,