SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizlispor’da seferberlik

Başkanı istifa eden, Sylla'ya ödenecek 241 bin Euro bulunmazsa 6 puanı silinecek olan Denizlispor'a asgari ücret alan şoför 300 TL'lik yardımda bulundu.

Güncellenme: 16:49, 24/10/2016
Denizlispor’da seferberlik

Denizlispor yönetimi, bir yandan cumartesi günü Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçından sonra istifasını açıklayan Başkan Süleyman Urkay’ı kararından vazgeçirmeye çalışırken, diğer yandan da eski futbolculardan Norman Sylla’ya yarın ödenmesi gereken 241 bin Euro’yu bulmaya çalışıyor.

2009’da Belçika’nın Dender EH takımından transfer edilen ve sadece 22 dakika oynadıktan sonra parasını alamadığı gerekçesiyle Denizli’yi terkeden Sylla’ya 241 bin Euro ödenmemesi halinde FIFA’an gelecek 6 puan silme cezasını önlemek için uğraş veren yöneticiler, futbolcunun avukatıyla görüşerek yeni bir ödeme planı oluşturmayı amaçlıyor.

Öte yandan taraftarların sosyal medyada “Denizlispor Yok Olmasın” etiketiyle başlattığı kampanya için özel bir tur şirketinde asgari ücretle şoförlük yapan Denizlispor sevdalısı Necati Şenli kulübe giderek 300 TL bağışta bulundu. Denizlispor’un eski günlerine dönmesini çok istediğini belirten Necati Şenli, herkesi bu kampanyaya destek olmaya davet etti.

Bu arada perşembe günü Ziraat Türkiye Kupası 3’üncü tur maçındaı deplasmandaı Yeni Amasyaspor’la karşılaşacak yeşil siyahlı ekipte hazırlıklar devam ediyor.

peka