SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş evine galibiyetle döndü

24 Ekim 2016

Kartal, ekim ayında çıktığı üç deplasmandan galibiyetle dönmesini bilmişti. Bu ay içinde evinde oynayacağı tek maç olan Antalyaspor karşılaşmasında tribünleri dolduran taraftarıyla hasret giderdi.

Ligin namağlup iki takımından biri olan Beşiktaş, sadece üç beraberlik alabilen ve son sıradaki rakibi karşısına Talisca, Cenk, Aboubakar ve Q7'den oluşan dört forveti ve muhteşem taraftar korosu ile çıktı. Antalyaspor beklentilerin aksine defans yapmayarak kora kor mücadele ile maça başladı. İlk dakikalarda üstün olan, pozisyonlara giren Antalyaspor, Eto'o ile etkili hücumlar gerçekleştirdi. İlerleyen dakikalarda Beşiktaş ancak dengeyi Gökhan Gönül ve Adriano'nun kanatlardan oyuna katılmasıyla sağladı. İlk yarı hareketli, az pozisyonlu, golsüz tamamlanmak üzereyken, Aboubakar, Antalyaspor ağlarını buldu. Gol sonrası itirazlardan ise Antalyaspor sahada 10 kişi kaldı.

Avrupa dönüşü yapılan rotasyonla takımda yorgunluk görünmezken konsantrasyon eksikliği hissedildi. İkinci yarıya 10 kişi başlayan rakip, puan için vargücüyle maça asılmaya devam etti.

Orta sahada tek başına direnen Tolgay sahanın en iyilerinden biriydi. Tolgay, Rıza Çalımbay'ın üzerine markaj koydurmasına rağmen Beşiktaş'ın orta sahasını tek başına ayakta tutmaya çalıştı. Şenol Güneş, orta sahadaki eksiği Cenk'in yerine Necip'i alarak gidermeye çalıştı. Duran top dışında sahada görünmeyen Talisca, 2. golde sahneye çıktı. 2-0 Antalyaspor'u oyundan tamamen koparırken Beşiktaş, Talisca ile 3. golü de son anlarda buldu ve maç 3-0 sona erdi. Hedef, ezeli rakiplere üçüncü yıldızı takarak yetişmek.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek