SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahmet Şan hakemi eleştirdi

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, maçın orta hakemine eleştirerek, Merkez Hakem Komitesi'nin de pozisyonları tekrar izleyip, açıklama yapmasını istedi. Şan, futboldaki kurallarında formaya göre değişmediğini belirtitti.

Güncellenme: 23:14, 24/10/2016
Ahmet Şan hakemi eleştirdi

Atiker Konyaspor, kendi sahasında Fenerbahçe’ye 1-0 mağlup oldu.

Maçı değerlendiren Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, hakemi eleştirerek açıklamalarda bulundu. İşte Şan’ın açıklamaları:

”Mağlubiyeti hak etmedik. Klasik bir Türk futbolu neticesi alındı. Zannedersem maç şöyle hatırlanacak; maçın orta hakemi kime penaltı çalabiliyor, kime çalamıyor onun göstergesi oldu. Başka hiç bir şey söylemeye gerek yok. Maçın 30’uncu dakikada Halil İbrahim’e yapılan bir pozisyon var. Tekrarlarda görülebilir. Birde Skartel eliyle altı pasın içinde topun yön değiştirmesi var. Her iki pozisyonda da bize penaltı çalınıyorsa, o pozisyona da penaltı çalınması lazım. Klasik bir gün yaşadık, Türk futboluda. Sene 2016 fark etmez 2017, 2018 bu zihniyet devam ettiği sürece bu işler böyle. Lütfen Merkez Hakem Komitemizde pozisyonları tekrar incelesin ve açıklamasını yapsınlar. Formanın rengiyle bu işin alakası yok ki. Kural kuraldır. Futbolda 9 küsürlü hareket her takım için geçerli olması lazım.”

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a maç öncesi misafirperverlik yaptıklarını hatırlatan Şan, ”Ben saha dışında Aziz Yıldırım beyi gayet güzel ağırladık. Misafir perverliğimizi gösterdik. Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum. Futbolun içinde bunlar, ama Türkiye’de maalesef böyle oluyor. Fenerbahçe’ye Avrupa liginde başarılar diliyorum.”

Taraftar ile Aziz Yıldırım arasında yaşanan gerginliğin sorulması üzerine Şan, ”Yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Uzaktan kimin ne dediği belli olmuyor. El kol hareketleri yanlış anlaşılabiliyor. Geçen yıl ki konu önemli değil. Dün dünde kaldı cancazım, yeni şeyler söylemek lazım” dedi.