SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş galibiyete rağmen sıkıntılı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçı skorundan çok Caner Erkin'in sakatlığı ile ilgileniyor. Maç genelinde hak eden taraf olduklarını ifade eden deneyimli çalıştırıcı, Caner Erkin'in durumunu takip ettiklerini dile getirdi.

Güncellenme: 21:36, 23/10/2016
Şenol Güneş galibiyete rağmen sıkıntılı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in, Caner Erkin’in sakatlanmasına canı sıkıldı. Maçı kazanmayı hak eden taraf olduklarını söyleyen tecrübeli teknik adam, “İyi oyun, kötü oyun olur. Önemli olan sağlık” diye konuştu.

Caner’i bu maçta oynatmayı düşünmediğini; fakat maçın rahatlamasından sonra oyuna almaya karar verdiğini söyleyen Güneş şu ifadeleri kullandı:

“Şampiyonlar Ligi sonrası oynayacağımız rakip kim olursa olsun zor olacağını biliyorduk. Antalyaspor’un iyi savunmacıları var. Puanla eş değer değil oynadıkları oyun. Topu iyi kullanan oyuncuları var. Baskılı oynamaya çalıştılar. O direnci ilk yarı sonuna kadar devam ettirdiler. Maçn genelinde tabii ki hak eden takımız.”

“Oyuncumuzun sakatlanmasına üzüldük. 3 tane oyuncu Beck Necip ve Caner’i dinlendirip başka oyuncuları görmek istiyordum. Caner’i hiç düşünmüyordum, oyunun gidişatı değişince oyuna aldım. İyi oyun kötü oyun olur, sağlık çok önemi. Onun durumunu takip ediyoruz. Oyuncu kalitesi ve oyun anlayışı olarak biz daha iyiydik, oyuncuları tebrik ediyorum.”

Aboubakarı’n formunu değerlendiren Güneş, “Mühim olan Aboubakar’ın verilen görev en iyi şekilde yapması. Maçın başından sonuna kadar verilen görevi yapmaya ve aktif olayaca çalıştı” diye konuştu.