SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Obradovic: Sonuna kadar savaştık

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 3. haftasında Giresunspor, 19 Eylül Spor Salonu’nda karşılaştığı Fenerbahçe’ye 61-72 mağlup oldu. Zeljko Obradovic maç sonunda açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 23:32, 23/10/2016
Obradovic: Sonuna kadar savaştık

 

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, “Yeşilgiresun Belediyespor'u tebrik ediyorum çok iyi oynadılar. Maça çok iyi başladılar. Yeşilgiresun Belediye taraftarları da çok güzel bir atmosfer yarattılar. Cuma günü Barcelona'da çok zor bir deplasman oynadık ve oradan geldik buraya.

Rotasyonda daha çok oyuncu oynatmaya çalıştım. Savunma açısından çok iyi bir oyun oynadık. En büyük sorunumuz şurada; daha iyi oynayabilecek kaliteye sahip olmamıza rağmen oynayamamızdır. Topu da çok daha iyi hareket ettirmemiz gerekiyordu. Bizim için en büyük problem buydu. Onun dışında her şeyden memnunum. Oyuncularımız büyük istek ve motivasyonu ile sonuna kadar savaştılar. Bu benim için çok önemli. Bizi iyi antrenman yapmaya devam edeceğiz. Hem takım hem de oyun ve oyuncu olarak kendimizi geliştireceğimiz çok konular var” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Berk İsmail Uğurlu ise şunlara yer verdi:

“Zor bir deplasmana geldik. Gençlerle birlikte çok dinamik bir takım. Bu karşılaşmaya hazırlanmaya çok vaktimiz olmadı. Fedakarlık yapıp çok iyi bir oyun ortaya koyduk. Maçın başından sonuna kadar çok iyi bir savunma yaptık. Biraz tökezlesekte maçın sonunda hakkımız olan galibiyeti kazandık. Yeşilgiresun Belediyespor'u da mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum. Önümüzde zorlu bir fikstür var elimizden gelen en iyisini yapacağız.”