SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Caner Erkin en az 6 ay sahalardan uzak kalacak

Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Beşiktaş sahasında Antalyaspor'u konuk etti. Ev sahibi ekipte Caner Erkin, sakatlanarak oyunu sedye ile terk etti. Yıldız oyuncunun sol aşil tendonunda kopma var. Caner'in sahalara tekrar geri dönmesi en az aylık bir zamanı kapsayacak.

Güncellenme: 08:38, 24/10/2016
Caner Erkin en az 6 ay sahalardan uzak kalacak

Antalyaspor maçında sakatlanan Caner Erkin’in en az 6 ay sahalardan uzak kalacağı öğrenildi. Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında Beşiktaş, sahasında Antalyaspor’u 3-0 mağlup ederken, başarılı oyuncu Caner Erkin’in sakatlanması moralleri bozdu. Mücadelenin sonlarına doğru bir hava topunda yere ters basan Caner Erkin, sahayı sedye ile terk etmek zorunda kaldı. Gece saatlerinde ameliyat olan milli futbolcu 6 ay sahalardan uzak kalacak. Fikret Orman ve yöneticilerin yalnız bırakmadığı Caner hakkında  Beşiktaş Sağlık Kurulu Başkanı Sarper Çetinkaya açıklama yaptı.

Caner’in aşil tendonunda kopma olduğunu ve çok üzüldüklerini dile getiren Çetinkaya, “Hemen ameliyatını yaptık. Gayet başarılı geçti. İlk başta morali bozuktu. Bu talihsiz olaydan dolayı isyanları da vardı. Çünkü aşil tendon kopuğu, bir sporcunun hayatında 5-6 aya malolabilecek bir süreç. Onun da farkında. Önemli olan sonu iyi olsun” diye konuştu.

CANER ERKİN’DEN AÇIKLAMA

Ameliyat sonrasında sosyal medyadan açıklama yapan Caner Erkin, “İyi niyet ve dualarını esirgemeyen herkese çok teşekkürler. En kısa zamanda daha güçlü olarak taraftarlarımızın önüne çıkacağım anı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

 

 

caner-erkin-sakatik-custom

23 Ekim 2016Şenol Güneş galibiyete rağmen sıkıntılıBeşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçı skorundan çok Caner Erkin’in sakatlığı ile ilgileniyor. Maç genelinde hak eden taraf olduklarını ifade eden deneyimli çalıştırıcı, Caner Erkin’in durumunu takip ettiklerini dile getirdi.İlgili Haberi Oku

Yayınlanma Tarihi:20:50,