SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da İnan Kıraç kararını söyledi

Galatasaray Vakfı Başkanı ve sarı-kırmızılı kulübün duayen ismi İnan Kıraç, “Yapılan çalışmalar faydalıdır ama bugünkü şartlar altında bu yetkiyi, Türkiye'nin içinde bulunduğu durum nedeniyle beklemeliyiz. Bugün bu karar için benim oyum ‘evet’ değildir” dedi.

14:24 -
Galatasaray’da İnan Kıraç kararını söyledi

iGalatasaray Vakfı Başkanı İnan Kıraç, Riva ve Florya’yı değerlendirmek yerine, kulübün haklarının aranmasını gerektiğini savunarak, “Federasyonların ve devletin kur farkından doğan zararları için bu kulüplere destek vermesi gerekiyor. Çok güzel bir çalışma yapılmış. Acaba bugün doğru bir gün mü? Bu toplantı yeterli bir toplantı mı? Bir referandumla Galatasaray üyesi olan herkesten görüş sorulmalı. Yapılan çalışmalar faydalıdır ama bugünkü şartlar altında bu yetkiyi, Türkiye’nin içinde bulunduğu durum nedeniyle beklemeliyiz” dedi.

“Önümüzü görmemiz lazım”

Kıraç, “Çalışmalar kaybolmaz, dursun. Önce önümüzü görelim” diyerek, “İngiltere, Avrupa Birliği’nden çıkma kararı verdikten sonra parasının değeri yüzde 25 değer kaybetti. İngiltere’de emlak fiyatları yüzde 15 geriledi. Türkiye’nin önümüzdeki 3 ay içinde ne durumda olacağını görmemiz lazım. Acil paraya ihtiyacımız var. Bugünkü çözüm değildir. Dikkat ederseniz, ilk paranın girişi, önümüzdeki senenin ortasına denk geliyor. Madem ki bu kadar sıkıntılı günler geçirdik, bunu biraz daha çekelim. Yönetimimiz çalışsın. Bugün bu karar için benim oyum ‘evet' değildir” diye konuştu.