SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ersun Yanal: Sadece bir maç kazandık

Ersun Yanal: Sadece bir maç kazandık

Trabzonspor'un çalıştırıcısı Ersun Yanal, önlerinde çok uzun bir yol olduğunu ve Galatasaray galibiyetinin takıma büyük moral aşıladığını söyledi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Galatasaray’a fazla pozisyon vermediklerini ve galibiyet ile birlikte büyük moral kazandıklarını söyledi. “Bu sadece bir galibiyet” diyen Yanal, yollarının çok uzun olduğunu ve geçmişte alınan kötü sonuçların izlerini atacaklarını dile getirdi.

İşte Yanal’ın maç sonu sözleri:

“Galatasaray’ı pozisyon açısından uzak tuttuk. Son dakikalarda baskı olmasına rağmen pozisyon olarak oldukça kısır maç yaşadı Galatasaray. Daha önceki maçlarda kırılmalar yaşamıştık. Galatasaray’ın son dakikalar dışında pozisyon bulduğunu söyleyemem. Trabzonspor’un önünde çok ciddi bir zaman dilimi var. Bugün sadece bir maç kazandık, tabii Galatasaray karşısında olduğu için moral de kazandık. Daha önümüzde çok uzun bir yol var.”

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 1-0'lık Galatasaray galibiyeti sonrası yaptığı açıklamada, “Saha sonuçları bizi hedeflerimizden uzaklaştırıyor. Bunun toparlanması için bu önemli bir moral ve enerji oldu bizim için” dedi

Bu sezon tarihinin en kötü başlangıçlarından birine imza atan Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Galatasaray'ı deplasmanda 1-0 mağlup etmeyi başardı. Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, bugün çok önemli bir maça çıktıklarını belirterek, “Bizim için kritik olan zaman diliminde aldığımız sonuç önemliydi. Galatasaray takımı en çok topa sahip olan takımlardan biri. Rakibi oldukça pozisyondan uzak tuttuk ve golü bulduk. Bizim için önemli süreçler var. Saha sonuçları bizi hedeflerimizden uzaklaştırıyor. Bunun toparlanması için bu önemli bir moral ve enerji oldu bizim için” dedi.

22 Ekim 2016Uğur Demirok`tan Galatasaray taraftarına bomba sözlerTrabzonspor’un savunma oyuncusu Uğur Demirok, 1-0 kazandıkları maçtan sonra Galatasaray taraftarı hakkında konuştu.İlgili Haberi Oku

“Trabzonspor birçok sorunla uğraşıyor”

Türkiye’de futbolun tartışılması gerektiğini vurgulayan Yanal, “Birçok sorunla uğraşıyor Trabzonspor. Bu sorunlar için yoğun enerji harcıyor. Bunlardan bir tanesi, kulübün doğru yönetilecek kriterlere sahip olması. Birinci buydu. İyi bir takım olmak önemliydi. İyi oynadığımız maçlar oldu. Bugün oynadığımız oyundan fazlasıyla hak ettiğimiz maçlar oldu. Trabzonspor için sabretmemiz gerekiyor. Ayakları yere basan bir Trabzonspor ile ben doğru bir yere oturacak bir takımın kurulmasından yanayım. Galatasaray önemli bir takım. Çok önemli bir gelişimi var geçen seneye nazaran. Biz bugün istediğimiz planı tutturduk ama önümüzde daha çok yol var” diye konuştu.

“Birazcık nefes alsınlar”

Maç sonrası Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'yı arayarak tebrik etmesinin sorulması üzerine ise Yanal, “Onları çok büyük dar boğaz içinde hissediyorum. Sosyolojik sorun aynı zamanda. Maçın onlara derin bir nefes aldırdığını düşündüğüm için söyledim. Geçen seneden beri sorunlarla uğraşıyorlar. Birazcık nefes alsınlar” diye cevap verdi.

“Bütün kulüpleri bekleyen tehlike ortada”

Çok fazla transfer yapmadıklarını belirten Yanal, Trabzonspor'un kadro durumu ile ilgiliyse, “Çok fazla transfer yapmadık. Genç oyuncular aldık. Tutar olarak da oldukça mütevazi bir bütçe. 50'lerden 20'lere inen bir bütçe. Bu önemli bir süreçti. Kadroda yetenekli oyuncularımız var. Oldukça kariyerli oyuncularımız var. Daha önü açık olan oyuncularımız var. Bunlar çok hızlı gelişecek şeyler değil. Bunlar o kadar kolay değil. Daha önce de söyledim biz bu oyunculara güveniyoruz. Artık Türkiye farklı bir kulvarda yer almalı. Bütün kulüpleri bekleyen tehlike ortada. Bugün Galatasaray'ın genel kurulunda alınan kararlar; çok değerli şeylerle ilgili kararlar alındı. Bu hadiselerle karşı karşıyayız. Tüm kulüpler için aynı durum var. Bugün 75-80 milyon Euro'lardan bahsediyoruz. Onun için sadece sahadaki futbol olmaktan çıktı artık. Bunun da düşünülmesi lazım. Bilime inanmak ve peşinden koşmak, karanlıkta kör olarak yürümekten daha iyi. İsteyen istediği gibi konuşsun” açıklamasında bulundu.