SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir The Bodrum Cup daha unutulmaz anlarla sona eriyor

Bu yıl 28. si gerçekleşen Türkiye'nin ilk ve tek uzun soluklu yelken yarışı ve festivali The Bodrum Cup, Technogym Yalıkavak - Bodrum etabı ile sona eriyor.

Güncellenme: 19:14, 22/10/2016
Bir The Bodrum Cup daha unutulmaz anlarla sona eriyor

Füsun Bay Canbay / Özel Haber

Beş gün süren The Bodrum Cup’ta yelkenciler, gün içinde kıyasıya yarışırken, her akşam farklı yarışmalar ve konserlerle hem eğlendiler hem de yorgunluk attılar.

3wwww

Mavi Yolculukların en önemli unsurlarından biri de teknede hazırlanan yemeklerdir. En güzel yemek için yarışan ve finale kalan beş tekne son gün ahtapot yemeği için yarıştılar.

ahtaa

Jüri üyeleri birbirinden lezzetli ve zengin görselli ahtapot yemeklerini seçerken oldukça zorlandılar. Birincilik ödülünü 8,5 m lik bir tekne olan Alis teknesinin mutfağı aldı.

yemekss

28. THE BODRUM CUP’ IN SON ETABI

Bu sabah Yalıkavak Palmarina’dan ayrılan tekneler rüzgarsızlık sebebiyle kısaltılan rota için start hattına geldiler. Technogym Yalıkavak – Bodrum etabı ile beş günün sonuçları belli oldu. Genel klasman birinciliklerini teknelerinde öğrenen Alondra teknesinin ekibinin sevinci görülmeye değerdi.

tehss

ÖDÜL TÖRENİ VE SERTAB ERENER KONSERİ

Bu gece Halikarnas’ta gerçekleşecek ödül töreninde, tüm kategorilerde ve genel klasmanda dereceye giren ekipler kupalarını alacak. Ardından sahne alacak olan Sertab Erener, müzikleriyle tüm yarışmacılara ve katılımcılara coşkulu bir veda gecesi yaşatacak.

sspssls

BİR BODRUM MARKASI “THE BODRUM CUP”

Bodrum'un tanıtımından, yatçılığa, ülke turizminden, doğanın ve koyların korunmasına kadar bir çok konuda önder olan The Bodrum Cup, her yıl gençleşerek büyüyor. Genç, dinamik kadrosu ile olmaz deneni gerçekleştiriyor ve aynı zamanda Türk-Yunan ilişkilerinin güçlenmesine de katkı sağlıyor. Bu yıl 28. si gerçekleşen The Bodrum Cup’ta, gelecek yıllarda Yunan bayraklı tekneleri görmek iki ülke için de dostluk ve barış adına çok önemli rol sağlayacaktır.

Yayınlanma Tarihi:18:14,