SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’deki Gökhan Gönül sorunu

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Avrupa Ligi'ndeki Manchester United maçında hayal kırıklığı yaratan Fenerbahçe'de bazı oyunculara çok sert eleştirilerde bulundu.
"Zico'nun günahı neydi? Uçuyordu takım. Çeyrek final oynatan hocayı bile gönderdin. Böyle bir şey olmaz. Bunlar yanlış."
"Gökhan Gönül niye ayrıldıysa sorun o. Ümit Özat, Tuncay Şanlı niye ayrıldıysa ondan. Alex niye gittiyse ondan. Sorun aynı."
"Volkan Demirel geçen sezon da Gökhan Gönül ile birlikte çıkıp sorunun ne olduğunu biliyoruz, çözeceğiz demişti, gördük..."
"F.Bahçe'nin şekil olarak bir problemi yoktu maçın başında. Ama yani işte kabul edilemez şey pas kalitesi. O kadar kötü ki. Pozisyona gireceksiniz bambaşka yere top atılıyor."
"Fenerbahçe yeni bir şeyle tanışmış gibi. Ne olursa olsun böyle olmaz. Hangi tip oyunculardan kurulu olursa olsun, isimleri alt alta koyduğun zaman böyle bir oyun çıkmaz. "
"Advocaat'ın en fazla yapacağı şey Van Persie-Emenike. Elinde çok seçenek yok. Ama top dönmüyor. Çok acaip paslar atılıyor."
"İlk yarıda üç tane korner atıldı rakibe gitti. Top dönmüyor. Topla ilişki çok zayıf. Kjaer ilk iki golün müsebbibi. Kime güveniyordu bu takım geçen sene?"
"Kjaer'e güveniliyordu. Ama şimdiki hal? Tekrar ediyorum. Şeklinde hiçbir sorun yok takımın. Bu kadroyla böyle dizilebilirsin. Ama topla ilişki çok kötü."
"Volkan'ın da bir şeyler kurtarmasını bekliyoruz. Volkan, bu sezon ölçüsünde söylüyorum, hangi maçta iyiydi? Biraz daha fazlası bekleniyor. Volkan'ı Volkan yapan ne? Biraz daha fazlasını..."
"Çok açık söylüyorum; 4-0'dan sonra ben çıkan sonuçtan memnunum."
"Fenerbahçe'nin gol atmasına sevindik. Bir taraftan da bu ciddi bir müsabakayken bir anda Van Persie'nin jübile merasimine döndü."