SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Levent Eriş’ten Manisaspor itirafı

Manisa Büyükşehir Belediyespor'un teknik direktörü Levent Eriş, geçen sezon transferde 10-12 milyon TL harcadıkları iddiasının doğru olmadığını söyledi.

Güncellenme: 18:30, 20/10/2016
Levent Eriş’ten Manisaspor itirafı

Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Manisa Büyükşehir Belediyespor’un Teknik Direktörü Levent Eriş, geçen sezon transferde 10-12 milyon TL harcadıkları iddiasının doğru olmadığını söyledi.

“Ben TFF 1’inci Lig’de 4 milyon TL’ye takım kurmuş insanım” diyen Eriş ilginç bir itirafta bulunarak, “Geçen sezon şampiyonluğa gidemeyeceğimiz belli olunca, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e, ‘Biz para istemiyoruz. Alacaklarımızı sezon sonunda verin. Siz Manisaspor’a destek olun, onları şampiyon yapalım’ dedik ve Manisaspor Ergün’ün desteği ile TFF 1’inci Lig’e yükseldi” dedi.

Bu sezon başında takımda kalan futbolculardan ücretlerinde indirim yapmalarını istediğini ve 3’üncü Lig şartlarında rakamlar verdiklerini belirten Eriş, “Geçen yıl bizim için yapılanma dönemiydi. Sportif başarı için fiziksel şartların oluşması gerekiyordu. Cengiz Ergün’le birlikte bu şartları oluşturmaya çalıştık. Ben buraya para için gelmedim. 16 yıl önce genç bir antrenörken bana güvenip göreve getiren ve Türk futboluna kazandıran Ergün’e vefa borcumu ödüyorum. Bu takımı TFF 1’inci Lig’e çıkarmadan gitmeyeceğim. Manisa’ya bu başarıyı geçmişte yaşattım, yine yaşatacağım” ifadesini kullandı.