SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

85 yaşındaki Kanadalı atlet, Ed Whitlock, dünya rekoruna imzasını attı. Toronto'daki Waterfront Maratonu'na katılan deneyimli atlet, 3 saat 56 dakika 38 saniye ile 85-90 yaş kategorisinde dünya rekorunu kırdı. Whitlock, 4 saat 34 dakika 55 saniye olan eski en iyi dereceyi yaklaşık 38 dakika geliştirdi. İhtiyar delikanlı son birinciliğiyle kariyerindeki toplam birincilik sayısını 36'ya yükseltti.

20 Ekim 2016Suriye'de yarım kalan hayalleri İzmir`de devam ediyorSuriye'de rejim muhalifi tutumu nedeniyle mesleğinde pek çok engellemeyle karşılaşan milli tenisçi Cevat Şükri, ülkesindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye yerleşti. Elinden alınan hayallerini İzmir'de gerçekleştirme fırsatı bulan Şükri, 3 yıldır Türklere tenis antrenörlüğü yapıyor.İlgili Haberi Oku

ED Whitlock, yarışın ardından yaptığı açıklamada, “Dizimde kronik ağrılarım var. Yarışta da bu zaman zaman beni pes etme noktasına getirdi. 25. kilometrede ‘Bitiremeyeceğim' dedim. Bitiş çizgisine gelince rahatladım. Daha yarışabilirim” şeklinde konuştu. ‘İhtiyar delikanlı' lakabıyla anılan maraton koşucusu son birinciliğini kazandığı yarışta 30 yıllık forma ve 15 yıllık ayakkabıyla koştu.