SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Kocaeli Birlikspor, Teknik Direktör Ramiz Soydaş ile yollarını ayırmasının ardından vakit kaybetmedi. Birkaç isim üzerinde çalışma yapan kulüp yönetimi incelemelerin ardından kararını verdi ve Türk futbolunda iz bırakan Fatih Akyel ile 1 yıl sözleşme imzaladı. Alparslan Türkeş Tesisleri Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza törenine Başkan Erhan Yılmaz, Başkanvekili Ozan Keser, İdari Menajer Çağrı Arslan, yönetim kurulu üyeleri, Yardımcı Antrenör Recep Yazıcı, Kaleci Antrenörü Yusuf Köknar ve Kondisyoner Çağlar Özyurt katıldı.

AKYEL: HEDEFLERİMİZ VAR

Toplantıda ilk sözü alan Kocaeli Birlispor’un yeni Teknik Direktörü Fatih Akyel, “Hedefleri olan birisiyim. Geçen sezon mütevazi bir kadro ile iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Kocaeli Birlikspor’da sezon sonunda başarılı olmak istiyorum. Kulübü çok beğendim. Herkes özveri ile çalışıyor ve düzenli bir sistem kurulmuş. Biz de bu sisteme uyacağız” dedi.

“KOCAELİSPOR’A ALACAĞIMIN YARISINDAN FAZLASINI BIRAKTIM”

Kocaelispor'a kiralık geldiği dönemle ilgili de söz hakkını kullanan Fatih Akyel, “Kocaelispor’a geldiğimde; Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor ve milli takımda oynayan bir futbolcuydum. Dönemin teknik adamı Erhan Altın beni oynatmayı tercih etmedi. Hocanın tercihidir. Ancak ben oynamayı hak ediyordum. Bu, oyuncunun suçu değildir. Ben de takımdan ayılmak istedim ve çok düşük rakamlar aldım. Kocaelispor’dan ayrılırken alacağımın yarısından fazlasını bırakıp ayrıldım” yanıtını verdi.