SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aboubakar a bu da atar

20 Ekim 2016

Şampiyonlar Ligi başka bir seviye diyenlere selam olsun. Beşiktaş da artık o başka seviyeye çıktı. Grubun favorisi Napoli'ye ilk devrede 2 gol atmak kolay iş değil. En son 2003 yılında Chelsea'ye deplasmanda 2 gol atmayı başaran Beşiktaş, 45 dakikada 2 gol bularak bu anlamda ne kadar büyük bir değişimin içinde olduğunu gösterdi. Napoli deplasmanında iki tercihin vardı. Ya oynayarak başlayacaksın ya da geride bekleyip kontraya çıkacaksın. Beşiktaş ikinci yolu tercih etti. İyiki de öyle yaptı. Avrupa'nın düşler sahnesinde Beşiktaş kendisine de yer açacağını gösterecek bir oyun oynadı. Çok zekice oynadı. Yapması gerekenlerin hepsini yaptı. Hatta Fabri penaltı bile kurtardı. Hani bazı maçların hikâyesi olur ya işte öyle bir gece yaşadık.

Sezon başından bu yana en ciddi rakibi ile oynadı Beşiktaş. Sadece bizler değil sahada mücadele eden tüm oyuncular bunun farkındaydı. Aboubakar bile. Geldiğinden beri en iyi performansını ortaya koydu. Geçen hafta sonu “kendini göstereceksen göster yoksa ben de desteğimi çekeceğim” demiştim. Dün gece her şeyini ortaya koydu. İki tane attı, rakip savunmayı yıprattı. Kendisinden de beklenen buydu zaten. Dün gece Şenol hocadan başlayarak birçok ismi göklere çıkartabiliriz. Beşiktaş'ın ilk devrede yatıkları çok iyiydi evet. İkinci yarıda Napoli'nin orta sahasının da oyundan düşmesi ile birlikte Beşiktaş oyunun mutlak hâkimi oldu ve yeniden keyif veren oyununu ortaya koydu.

Ancak ortada Rus ve İtalyan mafyasının ortaoyunu vardı. Rus hakem olmayan bir pozisyonda verdiği saçma kararla maçın hikâyesini değiştirdi. Oyunun hâkimiyetini eline aldığı dakikalarda hem Beşiktaş'ı bitirdi hem de Napoli'yi uyandırdı. Ama yetti mi yetmedi. İnanmış bir kadronun neler yapacağını gösterdi Beşiktaş. Aferin çocuklar aferin. Helal olsun hepinize. Napoli deplasmanında 3 kez öne geçip maçı kazanmak inanılmazdı. Bu maçın çok büyük hikâyesi yazılır çok büyük.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek