SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni Malatyaspor destek alamamaktan şikayetçi

TFF 1. Lig ekibi Yeni Malatyaspor’un Sportif Direktörü Ali Ravcı, “Aldığımız destek şuan için yeterli değil” dedi.

Güncellenme: 12:00, 20/10/2016
Yeni Malatyaspor destek alamamaktan şikayetçi

Nurettin Soykan Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan  Yeni Malatyaspor Sportif Direktörü Ali Ravcı, takımın son durumu ve şehir, takım bütünleşmesiyle ilgili konuştu.

“Bizim için güzel bir hafta oldu”

Şanlıurfa deplasmanında oldukça önemli bir 3 puan aldıklarını kaydeden Ravcı, “Şanlıurfa takımı gerçekten iyi bir takım. Taraftarlarının da desteğini arkasına alıp iyi bir oyun çıkaracaklarını biliyorduk. Biz de her hafta olduğu gibi ona göre hazırlandık. İyi bir mücadele ve sahada oluşan birlik beraberlikle rakibimizi yenmesini bildik. Bizim için güzel bir hafta oldu” dedi.

“Başarı bir bütündür”

Ravcı, “Şehirden yeteri kadar destek alabiliyor musunuz?” yönünde gelen soruya ise, “Aldığımız destek şuan için yeterli değil işin açıkçası. Bunu belirtmekte fayda var. Deplasmana gelen taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Bizi her deplasmanda olduğu gibi orada da yalnız bırakmadılar. Ama içerideki maçlarımızda daha fazla taraftar bekliyoruz. Çünkü başarı bir bütündür. Futbolda bir başarı sağlamak istiyorsanız, takımınız da iyi gidiyor ve liderseniz bunu sadece oyuncudan, teknik heyetten, yönetimden beklememen lazım. Şehrin diğer dinamiklerinin de hareketlenmesi lazım. Çünkü şu anda bu takım lider. İşin açıkçası daha fazla destek bekliyoruz. Taraftarlarımızın, yerel yönetimlerimizin daha fazla bu coşkuya, birlikteliğe, başarıya katılmasını istiyoruz. Çünkü böyle bir havanın yaratılması lazım takım bu seviyedeyken. İnşallah bundan sonraki haftalarda da beklentimiz odur. İşin açıkçası daha fazla destek bekliyoruz” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:11:54,