SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Napoli’de saldırıya uğrayan Türk taraftarlar o anları anlattı

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde Napoli ile deplasmanda oynayacağı maçı izlemeye giden siyah-beyazlı taraftarlar, rakip takım holganlarının saldırısını anlattı.

Güncellenme: 17:29, 19/10/2016

Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak Napoli – Beşiktaş maçı için dün şehre gelen ve gece saldırıya uğrayan Türk taraftarlar olay anını anlattı. Gece otelden çıkıp gezdikleri esnada sokak aralarından çıkan gruplar tarafından saldırıldığını ve sonrasında kavga yaşandığını anlatan Beşiktaşlı taraftarlar, olayda yara almadıklarını ama saldırının organize olduğunu söyledi.

Daha sonra pankart açarak fotoğraf çektiren siyah-beyazlı taraftarlar, Napoli sivil polisi tarafından toplanma yerine götürüldü.

TARAFTARLARDAN KEMERLERİNİ ÇIKARMALARI İSTENDİ

Siyah-Beyazlı taraftarlar Napoli-Beşiktaş maçı için görevlendirilen Türk Polise; “Napoli taraftarları da İstanbul’a geldiğinde aynı uygulama ile karşılaşacaklar mı?” sorusuna “evet” cevabı alınca kemerlerini çıkardıktan sonra tribünlere girmeye başladılar.

Napoli-Beşiktaş maçı öncesinde “kemer” tartışması.

Stada girecekleri noktada toplanan Beşiktaşlı taraftarlar geniş çaplı bir şekilde aranırken, siyah-beyazlılardan kemerlerini de çıkarmaları istendi. Bu duruma itiraz eden bazı taraftarlar ile İtalya polisi arasında gerginlik yaşandı. O noktada maç için görevlendirilen Türk polislerden 1’i de bulunuyordu.

Siyah-Beyazlı taraftarlar Napoli-Beşiktaş maçı için görevlendirilen Türk Polise; “Napoli taraftarları da İstanbul’a geldiğinde aynı uygulama ile karşılaşacaklar mı?” sorusuna “evet” cevabı alınca kemerlerini çıkardıktan sonra güvenlik koridorunu aşıp tribünlere girmeye başladılar.

Yayınlanma Tarihi:16:32,