SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’nin ve Galatasaray’ın unutulmaz kalecilerinden Hayrettin Demirbaş, sarı-kırmızılı takımda harikalar yaratan Fernando Muslera'yı, AMK okurları için değerlendirdi. Muslera'nın Türkiye'ye gelmiş geçmiş en iyi kalecilerden birisi olduğunu belirten Demirbaş, Nando'nun ilk geldiği dönemlerde eleştirilmesine de dikkat çekti:

“İlk geldiği zamanlarda bazı maçlarda kötü performans sergilemişti. ‘Elleri küçük' diye eleştirmişlerdi. Ama kolay değil. Başka bir kıtadan, diğerine geldi. Ayrıca ayak uydurmak önemli. Çok yetenekli. Yetenekli olmazsa Uruguay'da oynamaz. Kendisi mücadele ederek buralara geldi. Muslera ilk geldiğinden beri çok beğendiğim biriydi. Benim zamanımda Simovic, Friedel, Mondragon, Taffarel vardı. Simovic hayatım boyunca çalıştığım en iyi kaleciydi. Böyle bir isim çok zor bulunur. Muslera bu zincirin halkalarından bir tanesi. Yabancı dediğin Muslera gibi olur. İşi bitmiş futbolcular gibi değil.”

18 Ekim 2016Fernando Muslera: Bu kadar kupa kazanmayı ben de beklemiyordumGalatasaraylı Fernando Muslera, GS TV’ye verdiği özel röportajda samimi açıklamalarda bulundu.İlgili Haberi Oku

EN İYİSİ MUSLERA

Galatasaray’ın tarihi efsane düzeyindeki yabancı kalecilerle bilinir. Sarı-kırmızılı tribünlerin de kaleyi koruyan isimlerle bambaşka bir bağı vardır. Bu isimler futbolu bıraktıktan sonra bile Galatasaray’ı unutamaz. Biz de AMK olarak sarı-kırmızılı takıma gelmiş geçmiş en iyi yabancı kaleciyi siz değerli okurlarımıza sorduk. Yapılan oylamada açık ara farkla Fernando Muslera ilk sırada yer aldı.

17 Ekim 2016Muslera`nın uçak çilesiGalatasaray’ın başarılı kalecisi Fernando Muslera’nın uzun süredir var olan uçak sorunu bitmedi.İlgili Haberi Oku

Kullanılan oyların yüzde 61'ini alan Uruguaylı kaleci, diğer efsaneleri geride bıraktı. İkinci sırada yüzde 31'lik oy oranıyla, kazanılan UEFA Kupası'nda Henry'nin kafa vuruşunu kurtarıp finalin en değerli oyuncusu seçilen Taffarel yer aldı. Mondragon yüzde 5 oy ile 3. sırada yer alırken, Simovic ise yüzde 3'te kaldı. Nando 5 yılda sadece Galatasaray’ın değil, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi kalecileri arasına girmeyi başardı.