SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizlispor’un yükseliş maçı

Türkiye 1'inci Ligi'nde son 3 haftada yalnız 1 puan alabilen Denizlispor, yükselişe geçmek için cumartesi günü oynayacağı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasına büyük önem veriyor.

16:11 -
Denizlispor’un yükseliş maçı

Teknik direktör Selahattin Dervent, son 2 haftada bir düşüş yaşadıklarını belirtirken şunları söyledi:

“Samsunspor ve Boluspor maçlarında istemediğimiz sonuçlar aldık. Ama biz iyi bir takımız. Lig uzun bir maraton ve bu tür kayıplar yaşayabiliriz. Ama önemli olan süreci doğru yönetmek ve düşüşü sıçramaya dönüştürebilmek. Bu konuda teknik ekip olarak gereken her şeyi yapıyoruz. Cumartesi günü evimizde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’u yenip çıkışa geçmek istiyoruz.”

Yönetimle arasında hiçbir sorun bulunmadığını, işinin başında olduğunu belirten Dervent, şöyle devam etti:

“Futbol benim aşkım. Denizlispor’u da çok seviyorum. Benim için bu şehrin ayrı bir önemi var. 26 yıldır futbolun içindeyim. Tesislerde kalıyorum ve 24 saat Denizlispor için en iyiyi nasıl yapabilirim, diye çaba harcıyorum. Denizlispor’un sezon başından bu yana tüm olumsuzluklara rağmen 8 puan toplamasını sporun içindeki bir çok kişi başarı olarak görüyor. Futbolda her zaman kazanmak diye bir olgu yok. Bu hafta taraftarımızın da desteğiyle 3 puan alıp olumsuz havayı dağıtmayı amaçlıyoruz.”

BİLET FİYATLARI AÇIKLANDI

Denizlispor yönetimi Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının bilet fiyatlarını belirledi. Bilet fiyatları kale arkası 10, açık 15, A kapalı 20, B ve D kapalı tribünler ise 25 TL olarak satışa sunulacak. Ayrıca daha önce karar verilen öğrencilerin yüzde 50 indirimle stada girmeleri bu maçta da uygulanacak. Yeşil siyahllarda devreyi kapatan Sankoh dışında eksik futbolcu bulunmuyor.