SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Andre Santos: Alex ile dışarı görüşmezdim

Andre Santos, Fenerbahçe'nin durumu, Alex de Souza, Aziz Yıldırım ve Gökhan Gönül hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
"Fenerbahçe’nin durumu beni üzüyor. Ancak zirvedeki takımlarla aradaki fark 8 puan yani sadece 3 maç."
"Bu takım 17’de 17’yi başarmış bir takım. Tekrarlamak çok zor gibi görünse de futbolda imkansızın olmadığını en iyi Fenerbahçeliler bilir. Gaziantep maçında şampiyonluğu getiren son dakika golümü unutamam."
"Arsenal’de oynadım. Ancak bana iki takım arasında hangisi senin için önemli derseniz hiç düşünmeden ‘Fenerbahçe’ derim. Fenerbahçe’nin yeri bende çok özeldir."
"2010-11 sezonunda ben Fenerbahçe’nin hakkıyla şampiyonluğa ulaştığına sonuna kadar inanıyorum."
"Bizim böyle şeylere ihtiyacımız mı vardı? Biz iyi takım olduğumuzu zaten kanıtlamıştık."
"Biz şampiyon olduk ama Şampiyonlar Ligi’ne Trabzonspor gitti. Takımın iyi oyuncuları da tek tek takımdan koptu."
"Mesela benim çocukluk hayalim Şampiyonlar Ligi’nde oynamaktı. Bu F.Bahçe’den kopuş nedenimdir. O kadro dağılmasaydı bir iki takviyeyle Şampiyonlar Ligi’nde finale kadar gidebileceğine yüzde yüz inanıyorum."
"Aziz Yıldırım’a çok büyük saygım var. Bana hep destek oldu, hiç sıkıntı yaşamadık.Çok güçlü bir adam."
"Türkiye’de Fenerbahçe formasıyla ilk maçımı Boluspor’a karşı oynamış bir de gol atmıştım. Bolu’dan teklif gelince kabul ettim. 6 maçta, 4 gol ve 2 asistlik performans sergiledim. Bir maçta da 2 penaltı kaçırdım."
"Alex benim takımdaki en iyi arkadaşım değildi. Kendisini iyi bir futbolcuydu ama kişiliğini hiç bilmiyorum."
"Kendisi ailesiyle fazla vakit geçirdiği için çok fazla birlikte olamadık. İdman ve maçların dışında Alex’le görüşmezdim." (HÜRRİYET)