SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hayat kısa, yelkenler fora

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bütün yarışan ekiplere başarı dileklerini sunarak 28. The Bodrum Cup kampanasının çanını çaldı.

Güncellenme: 17:13, 18/10/2016
Hayat kısa, yelkenler fora

Füsun Bay Canbay / ÖZEL HABER

Bu yıl 28’incisi düzenlenen The Bodrum Cup büyük bir coşkuyla başladı. Haftalar öncesinden bayrak ve flamalarla Bodrum sokakları renklenip neşelenmeye başlamıştı. Dün Milta Marina’da gerçekleşen brifingden sonra tüm ekiplerin katılımıyla marinadan belediye meydanına kortej yürüyüşü yapıldı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon bütün yarışan ekiplere başarı dileklerini sunarak 28. The Bodrum Cup kampanasının çanını çaldı ve Bodrum’un en büyük markasının bu yılki startını verdi.

detay-1

Bu yıl ilk defa festival kapsamında bir deniz üzeri sanat teknesi de start verdi. Deniz ve sanatseverleri sanatla deniz üstünde buluşturmak için önemli ressamların eserlerinden oluşan karma sergi ve konserlerle seyirde. Gece Mandalin barda Mehmet Erdem konseri ile tüm yelkenciler doyasıya eğlenip yarış için moral topladılar.

detay-2

ARAMIZDA OLMAYANLARIN ANISINA

The Bodrum Cup ilk gününde Bodrum’u Bodrum yapanları unutmadı. Ömer Aras, Emekli Vali ve eski Bodrum Kaymakam’ı Uğur Boran, Sünger Pizza’yı Bodrum’a kazandıran Sayın Erdoğan Yavaş, kaptan Mehmet Oğuz ve Alican Acar anısına denize çelenk bırakılarak ilk günün startı verildi.

detay-3

DENİZİN KANATLILARI

Her yıl muhteşem görüntüler sunan The Bodrum Cup, bu yıl da ilk gününde izleyenleri hayran bırakıyor. Oldukça sert bir havada gerçekleşiyor yarış. Boylu poslu teknelerin en sevdiği bu havada heyecan dorukta. Henüz yarış devam ediyor. Finiş alan teknelerin seslerini duyuyoruz ama ilk gün sonuçları raiting hesaplamalarından sonra açıklanacak. İlk gün Bodrum-Gümüşlük etabında yarışan tekneler akşam Gümüşlük’teki etkinliklerde yorgunluk atacak.

detay-4

detay-5

detay-6

Yayınlanma Tarihi:15:51,