SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Aziz Yıldırım bir an önce gitmeli’

Spor yazarları Fenerbahçe'nin Alanyaspor beraberliğinde oynanılan futbolu eleştirdi. İşte günün yazılarından öne çıkanlar

Spor yazarları Fenerbahçe'nin Alanyaspor beraberliğinde oynanılan futbolu eleştirdi. İşte günün yazılarından öne çıkanlar
Selçuk Dereli: Hava da güzel. Ama Fenerbahçe taraftarı yok!.. 19 bin kişi gelmiş maça.. Stadın büyük kısmı boş.. Buradan da şu anlaşıyor ki taraftar bu takımdan umudunu kesmiş!.. (Sözcü)
Mert Aydın: Aziz Yıldırım'ın bir an önce gitmesi gerekiyor. Miadını doldurdu. Çünkü yeni yönetimin bir an önce gelip planlamayı yapması gerekiyor. (NTV Spor)
Erman Toroğlu: Şunu net bir şekilde söyleyebilirim, Fenerbahçe seyircisi yıllardır işkence görüyor. O sebepten veya bu sebepten. Onun için de Fenerbahçe'ye bir Mandela lazım. Çıkar mı? Çok zor. Çünkü Fenerbahçe Kulübü'nde sistem Mandelaların çıkışına karşı kurulmuş... (Fotomaç)
Rıdvan Dilmen: Benim gördüğüm en kötü Fenerbahçe maçlarından bir tanesiydi. Ne oynadığı belli değil... Normalde altı boş bir cümledir bu ama burada altı dolu.V an Persie ile Batalla'yı, Sosa'yı kıyaslamak mümkün değil. Forvet arkası falan değil o... O bölgeye ikinci yarı giren Aatif ve Stoch'u alıyorsunuz. Hiçbiri gerçek forvet arkası değil. (Sabah)
Mehmet Demirkol: Fenerbahçe’nin temel sorunu en iyi oyuncularının Volkan ve Topal olması. Volkan bir destek oyuncusu bir alternatif oyuncudur. Topal da milli takımda stoper olarak kullanılan oyuncu. Fenerbahçe’nin gol yollarındaki zirve kalitesi bu olamaz. (Fanatik)
Murat Özbostan: Hava da güzel. Ama Fenerbahçe taraftarı yok!.. 19 bin kişi gelmiş maça.. Stadın büyük kısmı boş.. Buradan da şu anlaşıyor ki taraftar bu takımdan umudunu kesmiş!.. (Sabah)
Uğur Meleke: Kadıköy’de, harika bir havada, pazar öğleden sonra 4 eğlencesi daha fazla katılım almalı. Aziz Yıldırım bir şeyleri yanlış yapıyor ki, öğleden sonra 4’te bile stat dolmuyor. (Hürriyet)
Uğur Meleke: Kadıköy’de 60’ta durum 1-1’se değişiklikler daha agresif olmalıdır. Emenike-Aatif değişikliği kontrolcü. İkinci değişiklik için de 78’i bekledi. Fenerbahçe bu garanticiliği kaldırmaz.
Serkan Akcan: Orta sahası üretmiyor, bekleri dökülüyor, kalecisi formsuz, taraftarı küsmüş... Bunların hepsini anlarım ama 10 numarası yokken varmış gibi oynamasını anlamam. Kahve yoksa yok, çay yaparsın, olmadı su ver ama nohut tozuna gerek yok! (Fanatik)
Emre Bol: Fenerbahçe milli arayı en kötü geçiren takım oldu. Advocaat, takımla beraber olup, oyuncularını tanıyacağına, sistem kuracağına, bir hafta ülkesine gidip tatil yaptı.. (Fotomaç)
Zeki Uzundurukan: Zirve ile puan farkı daha ligin 7. haftasında 8'e çıktı. Daha Advocaat geldiği gün söylemiştim; 'Bu hoca, Pereira kadar puan toplayamaz' diye. Peki ne değişti? Geçen sezona göre daha güçsüz bir Fenerbahçe var ortada. Gelen gideni arattı. Maalesef durum bu. (Fotomaç)
Gürcan Bilgiç: Demek ki, bu ekol durum ümitsizleştikçe, akıldan çok, karambolün peşine düşüyor. Puan kaybından daha kötüsü, tribünlerin boşluğu ve seyircinin kaybedilmesidir aslında. Böyle bir havada, mükemmel bir saatte; taraftarı maça gelmiyor. İki hafta önce ezeli rakibi ise, seyirci rekoru kırıyordu. Vahim olan ve üzüntü duyulması gereken budur. (Sabah)