SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Gençlerbirliği-Galatasaray maçı için ne dedi?

Spor Toto Süper Lig'in 7.haftasında Galatasaray'ın deplasmanda Gençlerbirliği'ni 1-0 mağlup ettiği karşılaşmayı spor yazarları değerlendirdi. İşte spor yazarlarının yorumları...

09:39 -
Spor yazarları Gençlerbirliği-Galatasaray maçı için ne dedi?

SELÇUK DERELİ / SÖZCÜ: 

Galatasaray’ın ilk yarıdaki performansından ikinci devrede eser yoktu. Başkent ekibi, birçok gol pozisyonuna girdi. Belki de bu sezonda Galatasaray’ın en iyilerinden Fernando Muslera, yine sahneye çıktı. Üst üste yaptığı kurtarışlarıyla takımına 3 puanı kazandıran isim oldu. Allah Muslera’ya yardım etsin. Galatasaraylılar da dua etsin, Muslera’ya bir şey olmasın. Gerçekten büyük kaleci!

ERMAN TOROĞLU / FOTOMAÇ:

lk yarı bir G.Saray izliyorsunuz çok iyi. Herkes birbirine yardım ediyor. Topu kaptırınca 10 kişi birden topun arkasına geçiyor. 2. yarı bir G.Saray sahaya çıkıyor. Bu sefer 10 tane Gençlerlerbirliği futbolcusuna karşı bir tek Muslera oynuyor. Dün G.Saray 3 puan aldıysa bunu Muslera’ya borçlu.

HAKAN ÜNSAL / HÜRRİYET: 

Riekerink’in çözmesi gereken bir sorun da ikinci yarılardaki takımın reaksiyonu ya da düşüşü. Fakat takımın ikinci yarılara tepkisi de farklı. Eğer ilk devre kötü oynanmışsa ya da geride girilmişse, ikinci yarı sahaya başka bir takım çıkıyorken, soyunma odasına önde girilen maçların ikinci yarıları sanki maç bitmiş edası ile oynanıyor. İşte burada Riekerink'in devreye girmesi ve doğru değişiklikler yapması gerekiyor. Bu tarz ikinci yarıların oyuncuları da Eren, Bruma, Yasin ve Chedjou oluyor.

ERCAN GÜVEN / MİLLİYET: 

Sakat Sneijder yarım Podolski ile Gençlerbirliği gibi deplasmanın en zorlarından birini -yarım maçlık performansla da olsa- mağlup ederek ligde sağlam yürüyen Galatasaray'ı öyle kutlamak gerekir ki, namı İstanbul sınırlarını aşan Riekerink”e “bey” de yetmez; “beylerbeyi” yakışır artık!..  “Ya ikinci yarı” diyebilirsiniz tabi… “Muslera olmasaydı” diye sorabilirsiniz.  Daha iyi ya!.. Futbol bilgeleri hep tekrarlamaz mı “şampiyon olmak için kötü oynarken de maç kazanabilmek lazım” cümlesini?..  Şampiyonluk için gereken her şeyi yapıyor işte Galatasaray!

LEVENT TÜZEMEN / SABAH: 

Selçuk-Tolga, Carole, Sabri ve Josue baskı yediklerinde topu kaleye oynayıp resmen Muslera’ya sığındılar. Ortada alınan bir üç puan varsa başta Riekerink olmak üzere tüm takım Muslera’nın boynuna sarılıp ellerini öpmeli.

 

Son güncelleme: 09:45 16.10.2016