SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şansal Büyüka: Aboubakar Beşiktaş’a zarar veriyor

Spor yazarları, dün oynanan Kayserispor - Beşiktaş maçını değerlendirdi. İşte yazılardan öne çıkanlar...

Spor yazarları, dün oynanan Kayserispor - Beşiktaş maçını değerlendirdi. İşte yazılardan öne çıkanlar...
Sema Tuğçe Dikici: 2. yarıdaki Tolgay-Quaresma değişikliği Caner'i etkisizleştirdi. Dakikalar 67'yi gösterdiğinde dönen topu rakibinden sökerek alan Beck, Ömer'i kalabalığın içinde topla buluşturdu, ardından Ömer tabelayı değiştirerek maçın skorunu belirledi. Ve Beşiktaş temiz 3 puanı cebine koydu. (Sözcü)
Şansal Büyüka: Futbolcu parlatmakla tanınan Şenol Hoca ne yapar bilemem ama, Aboubakar‘ın golle biran önce barışması gerekiyor... Bu küskünlük Beşiktaş‘a da, Aboubakar‘a da zarar veriyor... (Milliyet)
Mehmet Demirkol: Cenk, Gomez’le oynarken bir destek santrfor olduğunu biliyor ve bunu iyi oynuyordu. Vincent’la ise farklı. Nitekim Aboubakar’ın rehabilitasyonunu hafta içinde yapmaya karar verdi hoca, desteğe Ömer geldi ve Kartal kazandı. (Fanatik)
Mehmet Demirkol: Şenol hocanın ikinci yarıya Aboubakar-Quaresma değişikliğiyle başlaması üzerine düşünmek lazım. Bu, özellikle Muammer’den dönen topu yine ona nişanlayan santrforu nasıl etkileyecek? İşte bunu merak ediyorum. (Fanatik)
Cem Dizdar: Oyun hakimiyeti ve sonuç üretme açısından Beşiktaş ligin önünde görünse bile geçen sezon oynanan oyunun hala gerisinde. Bu nedenle Şenol Güneş, örneğin Talisca, Aboubakar, Tolgay gibi oyuncularını daha verimli hale getirecek bir düzeni yakalamak zorunda. (Milliyet)
Feyyaz Uçar: Kanatsız oyuna rağmen yapılan bol orta Caner’in şahsi şaheseri. İlk yarıdaki pozisyon zenginliği kimseyi yanıltmasın. Kartal kanatsız uçamaz. Quaresma’sız olmaz. Kartal yine tek attı. Bol gollü maçları özletti. (Fanatik)
Feyyaz Uçar: Aboubakar, golcü olmadığını kendisi de biliyor. Golcü, altı pasın içinde şut atmaz. Üstelik kaleci de yerde. Girer topun dibine ya da sağa gösterip sola plase ile bitirir işi. Aboubakar’ın bu stresten kurtulması gerek. (Fanatik)
Eray Aydemir: İkinci yarıda ise Quaresma hamlesi ile Beşiktaş alıştığımız kanat oyununa döndü... Oyun sistemindeki bu değişiklik 60. dakikaya kadar Hakan Kutlu’nun Kayserispor’unu oyuna ortak etti. Aboubakar ise ne yazık ki hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Cenk Tosun’u da beğenmedim. İkisinin de acilen toparlanması lazım. (SporHD)
Rıdvan Dilmen: Kayserispor'da her an oyunu değiştirecek 4 futbolcu var. Beşiktaş için kolay bir maç değildi. Fiziksel, konsantrasyon anlamda iyi performans gösterdiler. Aboubakar'ın hat-trick yapacağı günler de olacaktır. Hala tam olarak yorum yapamıyorum. Gol atarsa açılacaktır. Biraz daha beklemek gerekiyor." (Sabah)
Rıdvan Dilmen: Zor deplasmanlardan 4 maçın 3'ünü kazandı. Beşiktaş yine maç fazlasıyla ligin en fazla gol atan takımı.İlk yarı Beşiktaş baklavalı Milan 4-4-2'si ile oynadılar. İkinci devre kendi tarzına döndü. Talisca sağ kanatta kayboldu. Maçı çevirmek için çok hamle yaptı, başardı. Uzun zamandır söylüyorum. Beşiktaş bu ligin favorisi.