SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bodrum’un en büyük markası ‘The Bodrum Cup’ başlıyor

Masmavi koyları, gece eğlenceli barları ile yaz boyu tatile gelenlere unutulmaz anlar yaşatan Bodrum, her yıl olduğu gibi, bu yıl da Ekim ayında The Bodrum Cup ile mutlu anlar yaşatmaya devam edecek.

Güncellenme: 13:33, 16/10/2016
Bodrum’un en büyük markası ‘The Bodrum Cup’ başlıyor

Füsun Bay Canbay / Özel Haber

Tartışmasız bir marka The Bodrum Cup… Hem de öyle bir marka ki; 2004 yılında 16. Bodrum Cup kapsamında teknelerle oluşturulan sevgi çemberi fotoğrafı, Türkiye turizmi tanıtımında bugün bile büyük rol oynuyor.

cupbidrum

The Bodrum Cup'ın marka olmasının sebeplerinden biri de kuşkusuz 28 yıldır kesintisiz devam ediyor olması. 1989 yılında kısıtlı olanaklar ile başlayan yarışlar, günümüze dek ülkemizde ve dünyada yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen büyük özveri ve desteklerle ara verilmeden gerçekleşti.

1cup

17-22 EKİM TARİHİNDE GÖZLER BODRUM'DA

Yaklaşık 150 tekne ve 1.500 yelkencinin katılımı beklenen The Bodrum Cup Yelken Yarışları 17 Ekim'de kortej yürüyüşü ve kampana töreni ile başlayacak. Yerli ve yabancı deniz tutkunları 18 Ekim sabahı Bodrum'dan start alıp yelkenlerini rüzgarla dolduracaklar.

3cup

İlk günün etabı Bodrum-Gümüşlük. Sonraki etaplar sırasıyla Gümüşlük-Leros, Leros-Leros, Leros-Yalıkavak Palmarina ve son gün Yalıkavak Palmarina-Bodrum. Son yıllarda rotaya dahil edilen Yunan adalarındaki komşularımız da çok mutlu. Yılın The Bodrum Cup zamanını onlar da bizler kadar heyecanla bekliyorlar.

BİR CUP NELERİ KAPSAR?

The Bodrum Cup bir yelken yarışından çok daha fazlasını kapsar dersek yanlış olmaz. Konserler, fotoğraf ve yemek yarışmaları, resim sergileri, sosyal sorumluluk projeleri ve daha neler neler… The Bodrum Cup sadece bir yarış değil. Tabii ki tüm tekneler hem kendi kategorilerinde, hem de genel klasmanda derece alabilmek için yelken açıyorlar.

4cup

Kıyasıya yarışıyor ekipler elbette, fakat hangi tekneler derece alırsa alsın her sene dostluk ve barış kazanır The Bodrum Cup' ta… Her sene aynı tarihlerde Bodrum' a farklı ülkelerden yelkenciler gelir yarışmaya ve yarış rüzgarlarının ardından dostluk rüzgarları sarar Bodrum sokaklarını.

5cupp

DENİZÜSTÜ FESTİVAL

Bir festival havasında gerçekleşen The Bodrum Cup, katılımcılarına birbirinden keyifli konserler sunuyor… 5 gün boyunca süren denizüstü etkinliğinin ilk konser sanatçısı Mehmet Erdem, Mandalin Bar' da 17 Ekim akşamı müzikleri ile katılımcılara yarış öncesi moral verecek. 18 Ekim akşamı Off Gümüşlük' te Fatma Turgut akustik konseri ile yarışçılar ilk günün yorgunluğunu atacak. 22 Ekim akşamı Halikarnas' ta gerçekleşecek ödül töreninin ardından Sertap Erener geceye renk katacak.

9ol

Festival demek sadece konser demek değil elbette… Renkli görüntülere sahne olan ve bu yıl 6. sı düzenlenecek Dino Cup' ta optimist günlerini özleyen eski yelkenciler ve optimist deneyimi olmayan büyük yelkenciler 16 Ekim pazartesi günü kıyasıya yarışacak. Bu yıl Türkiye'nin deniz üstünde ilk sanat sergisi gerçekleşecek. Birbirinden değerli ressamın deniz ve yelken konulu resimlerinden oluşan karma sergi Fahri Kaptan 1 Feribotunda 5 gün boyunca gezilebilecek. 17 Ekim Gümüşlük ve 21 Ekim Yalıkavak akşamları ise yine aynı feribotta klasik müzik dinletisi deniz ve sanat severlerle buluşacak.

8ol

Mavi Yolculuk Yemek Yarışması da The Bodrum Cup' ın vazgeçilmezlerinden. Ekipler en lezzetli deniz yemeklerini jüriye sunacaklar. Bu sene mönüde levrek ve ahtapot var… Geleneksel hale gelen The Bodrum Cup Fotoğraf Yarışmasında ise bu yılın en iyi yarış görseli, en iyi an ve en coşkulu an fotoğrafları seçilecek. Instagram üzerinden katılınacak yarışmaya #instabodrumcup etiketi ile paylaşılan fotoğraflar değerlendirilecek. Her sene birbirinden güzel fotoğraflar yarışıyor. Jürinin işi çok zor…

7ol

SEN DE KATIL

The Bodrum Cup Yelken Yarışı' nın içinde olmak için tekne sahibi olmanız gerekmiyor. Hatta yarışmanız da gerekmiyor. Bu muhteşem etkinliğin içinde olmak için komiteyle iletişime geçip kabin kiralamanız yeterli. Böylelikle hem yarış heyecanının içinde olup tüm etkinliklerden faydalanabilirsiniz, hem de Bodrum' un en güzel zamanında tatil yapma fırsatını bulabilirsiniz.

ujj

Yayınlanma Tarihi:09:31,