SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Florya çıkmazı

Galatasaray'da özellikle muhalif üyelerin, yönetimin Emlak Konut’la Riva ve Florya projesiyle ilgili yaptığı protokolün Florya kısmına karşı çıktığı biliniyor. Başkan Özbek ise projeye destek arayışlarını sürdürüyor.

Güncellenme: 09:55, 17/10/2016
Galatasaray’da Florya çıkmazı

Galatasaray’da 22 Ekim'de yapılacak genel kurul öncesi Florya çatlağı yaşanıyor. Dursun Özbek başkanlığındaki yönetimin, Riva ve Florya projeleri için Emlak Konut'la yaptığı protokol genel kurulda oya sunulacak.

Mesut YILDIRIM / ÖZEL HABER

Özbek, 22 bin 627 metrekarelik Florya ve 1 milyon 76 bin 22 metrekarelik Riva arazileri için izni, 22 Ekim'de genel kurul üyelerinin karşısına çıkartıp yetki almaya çalışacak. Ancak muhalif isimler özellikle Florya'nın projeye dahil olmasına sıcak bakılmıyor. Florya'nın önümüzdeki dönemlerde daha da değerleneceği, bu nedenle şu anda elden çıkarılmaması gerektiği vurgulanıyor.

15 Ekim 2016Lukas Podolski`ye özel jubile hazırlığıAlmanya Milli Takımı’na veda ettiğini açıklayan Lukas Podolski, Almanya formasını İngiltere ile yapılacak olan özel maçta son kez giyecek.İlgili Haberi Oku

Başkan Özbek, Galatasaray'ın kuruluşunun 111. yıl etkinliklerinde konuştu. Ali Sami Yen'in Feriköy'deki kabrini ziyaret eden Özbek, “Galatasaray'ın Florya'dan çıkabilmesi için kulübün stada daha yakın bir yere taşınması lazım. Bunu sağlayamazsak ‘Ben yokum' dedim. Takımın daha iyi şartlara kavuşması lazım. Söylemimin amacı buydu. Görevimizin başındayız. Bizler emanetçiyiz. Genel kurulda nasıl istenirse öyle yaparız” dedi.

15 Ekim 2016Her maçın adamı Lukas PodolskiBugüne kadar Süper Lig'de 31 karşılaşmada sahaya çıkan Lukas Podolski, 15 gol atıp 8 asist yaparken, 23 kez skora doğrudan katkı yaptı.İlgili Haberi Oku

Galatasaray camiasının önemli isimleri, Riva'nın ‘gerçek değerini' bulma şartıyla değerlendirilmesine sıcak bakıyor. Ancak Metin Oktay Tesisleri'nin yer aldığı Florya arazisinin elden çıkartılmasına karşı çıkılıyor. Hatta muhalefet, genel kurulda Riva ve Florya yetkilerini ayrı ayrı oylatmak istiyor. Ancak yönetim, bunun tüzüğe aykırı olduğunu belirtip ortak karar alınması konusunda ısrarcı. Özbek, alınacak onaylarla toplam 500 milyon dolar gelir bekliyor ve bununla borcu kapatmak istiyor.

14 Ekim 2016Dursun Özbek bırakacak mı? Açıkladı…Dursun Özbek, hazırladığı Riva projesi için genel kuruldan onay çıkmazsa istifa edeceği yönündeki haberler hakkında açıklamada bulundu.İlgili Haberi Oku

ÖZDOĞAN: MAHKEMEYE GİDERİM

SÖZCÜ'ye konuşan eski başkan adaylarından Ahmet Özdoğan, Riva arazisinin Galatasaray'ı kurtarmak için yeteceğini, Florya'nın dahil edilmesinin gereksiz olduğunu vurguladı. Özdoğan, “240 milyon dolar banka kredimiz var. Her yıl 120 milyon TL faiz ödüyoruz. Galatasaray, Riva ve Florya'yı satmak zorunda değil. Riva'dan 300 milyon dolar bekliyorlar. Riva tek başına yeterli iken Florya'yla uğraşmalarına anlam veremiyorum” dedi.

15 Ekim 2016Yönetimden Riekerink`e transfer güvencesiGalatasaray yönetimi ve teknik direktör Jan Olde Riekerink bir durum değerlendirmesi yaptı. Yönetim mevcut takımın şampiyonluk için yeterli olduğunu fakat istenmesi durumunda devre arası takviye yapabilecek bütçeye sahip olduklarını ifade etti.İlgili Haberi Oku

OTELDEN ZARAR EDİYORUZ

Riva için şartlara bakılacağını, alternatifler de oluşturulabileceğini belirten Ahmet Özdoğan, “Dursun Özbek, ‘13 ayda oteli açacağım' dedi. Ekim ayına geldik. Otel bitmemiş. Otel açılmadığı için her ay 500 bin dolar zarar ediyoruz; sorumlusu kim? Florya'ya onay çıkarsa hukuki sürece giderim. G.Saray Kulübü üyesi olarak hakkım neyse ararım, her şeyi yaparım” diye konuştu.

ÜNAL AYSAL’IN İSTİFASINI DOĞURDU

Riva tartışmaları, daha önce Ünal Aysal'ı istifaya götürmüştü. Genel kuruldan Riva onayı alamayan Aysal, kulübü olağanüstü kongreye götürmüş ve başkanlığa yeniden aday olmamıştı.

Yayınlanma Tarihi:09:28,