SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım Demirören’den flaş yayın ihalesi açıklaması!

Spor Toto Süper Lig'in yeni yayıncısının belli olacağı ihale öncesinde TFF ile Kulüpler Birliği toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında Yıldırım Demirören açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 21:23, 14/10/2016

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Vakfı’nı Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde kabul etti.

Düzenlenen toplantıda Yayın İhalesi Komisyonu, Başkan Demirören ve Kulüpler Birliği heyetine bilgi verdi. Yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, “Kulüpler Birliği ile ihale komisyonu kurduk. 6 tane firmanın müracaatı var. Yerli, yabancı. Türkiye’nin ve Avrupa’nın ciddi firmaları. Komisyonumuzla beraber firmalarla tek tek görüştük. Yurtdışından gelen danışmalarla, yeni paket sistemi oluşturma çalışmaları yaptık. Bu çalışmalarla ilgili kulüplerimizi bilgilendirdik, onların görüşleri alındı. Salı gününe kadar görüşleri beklenecek. Ondan sonrada ihale süreci beklediğimiz rakamlara doğru devam edecek. Süreçle ilgili bir sıkıntı yok. Ayın 25’ine doğru şartname çıkacak. 25 Kasım gibi de ihale tamamlanmış olacak” dedi.

14 Ekim 2016Dünyanın en çok kazanan sporcusu kim?İlgili Haberi Oku

“TEKLİFLERİN 600 MİLYON DOLAR CİVARINDA OLACAĞINI TAHMİN EDİYORUZ”

Yayın İhalesinden bekledikleri rakamı da dile getiren Demirören, “Bizim marka değerimizin bugün aldığımız tekliflerden daha üstte olduğunu ben ve kulüplerimiz hem fikiriz. Hazırladığımız paketlerle de bu rakımın artacağını düşünüyoruz. Rakamın 600 milyon Dolar civarında olacağını tahmin ediyoruz. İhale geçmişte 4 sene olarak yapıldı. Daha karar verilmedi” şeklinde konuştu.

Gelir dağılımında takımlara paylaştırılacak miktarın bir önceki ihaleye göre farklılıklar olacağını söyleyen Demirören, “Takımlara paylaşılacak gelirlerin Göksel Gümüşdağ ile beraber iyi niyet anlaşması imzaladık. Federasyon gelirlerinin yüzde 12’den yüzde 4’e düşeceğine dair. Bu ihale sürecinde yönetim kararı alıp, hayata geçireceğiz” diye konuştu. Demirören yurtdışından Avrupa’dan bir firmanın ilgilendiğini ve henüz teklif vermediğini ifade etti.

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ: PREMIER LİG’İN ÇOK ÖNEMLİ DANIŞMANLARI İLE ANLAŞMA İMZALADIK

2014 Aralık itibari ile Kulüpler Birliği Vakfı’nda yayın ihalesi süreci ile ilgili bir yeni, yapılanmaya girdiklerini dile getiren Başkan Göksel Gümüşdağ, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in destek sağladığını söyledi.

Gümüşdağ, “Bundan sonraki süreçte yayın ihalesini en azından bu geçiş sürecini beraber yapalım ve burada yayın ihalesine nasıl bir katsı sağlayabiliriz diye çalışma başlattık. Bugün görüyoruz ki 1-1,5 sene sonra iyi bir noktaya geldik. Biliyorsunuz Kulüpler Birliği Vakfı bir Premier Lig’in çok önemli adamları ile özellikle de yayın ihalesinde tecrübesi olan danışmanlarla anlaşma imzaladı. Yaklaşık olarak 1 yıldır bunlarla çalışıyoruz. Bugün de az önce Başkan da söyledi gerek Yıldırım Bey, gerek ben gerek de ihale komisyonu yaklaşık 15 gündür burada çalışıyoruz. Ama az önce söylediği gibi 18 kulübe bugün bir sunum yaptık, bu da çok önemliydi. Özellikle ihaleye talip olanların da bu birlik ve beraberliği görmesi yayıncıyı da güçlü kılıyor. Çünkü yayın ihalesinin de büyümesinin şartı futbolun marka değeri de beraberliği de.. Eskiden bu 18 kulübün bir araya geldiğinde yayın ihalesinde şu ne alacak bu ne alacak bunlar çok konuşulurdu. Ama bugün inanılmaz bir mutabakat var dolayısıyla da bu 6 firma içerisinde yabancı da var, tabii Uluslararası alanda danışmanlık aldığınız da onlar sürekli bunları takip ediyor. Dolayısıyla ben TFF ve Kulüpler Birliği Vakfı’nın bu yayın ihalesinde futbola artı bir değer katacak özellikle ekonomisini büyütecek bir neticeye inanıyorum İnşallah hayırlı ve uğurlu olur” dedi.

14 Ekim 2016Gerard Pique sevgilisi Shakira ile tanışma hikayesini anlattıİlgili Haberi Oku

“BAŞKANLAR KOMİSYONA ÇOK İNANIYOR, GÜVENİYOR”

İhale komisyonu çalışmalarının ciddi ve diyalog içerisinde yürüdüğünü söyleyen Gümüşdağ, “Bugün de başkanlar komisyona çok inanıyor, güveniyor. Dolayısıyla kulüpler kendi haklarına sahip bir tarafta federasyon bir tarafta Kulüpler Birliği çok iyi bir çalışma ile gidiyor. İnanıyorum ki hepimizin beklediği gibi iyi bir netice ile sona erecek” diye konuştu.

MAHMUT USLU’NUN İSTEĞİNE GÜMÜŞDAĞ’DAN CEVAP

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu’nun yayın ihalesinden Fenerbahçe ve Galatasaray’ın daha fazla pay alması gerektiğini açıklamasının ardından konuya ilişkin konuşan Gümüşdağ, “Biliyorsunuz yayın ihalesi yapılırken özellikle geçmişte yapılan havuz çalışmalarında bunlara hep konuşulacak, hep olacak önemli olan biz şu an futbolun genel marka değerini ve ekonomisini büyütebiliyor muyuz? Dolayısıyla burada bir mutabakat var. Bakın özellikle ben Sayın Başkan’a da burada teşekkür etmek isterim bugün bir önceki yayın ihalesine göre yüzde 12 olan federasyon yüzde 8’inden feragat edip kulüplere dağıtılmak üzere Kulüpler Birliği Vakfı’na verecek dolayısıyla burada bir de yayın ihalesinin büyüdüğünü düşündüğünüz zaman bu tür sıkıntıların yaşanmayacağını düşünüyorum herkesin bir masana 18 kulübün de hemfikir olduğu bir birlik beraberlik var. Geçmişteki gibi değil, bugün burada 18 kulübün olması ve her toplantıyı TFF ile işbirliği içinde yürütüyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:17:54,