SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej Premier Lig maçında anılacak

Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej'ın ölümü İngiltere Premier Lig'de oynanacak Chelsea - Leicester City maçında yad edilecek.

Güncellenme: 15:19, 14/10/2016
Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej Premier Lig maçında anılacak

İngiltere Premier Lig’de Chelsea ile Leicester City arasında oynanacak karşılaşmada Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej’in ölümü anılacak.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej, dün hayatını kaybetti. Dünyanın en uzun süre tahtta kalan kralı olan 88 yaşındaki Adulyadej’nin yerine 64 yaşındaki oğlu Maha Vajiralongkorn’un geçeceği belirtildi. Adulyadej’in ölümünün İngiltere Premier Lig maçında da anılacağı öğrenildi. 

14 Ekim 2016Ibrahimovic Manchester United`a kök salıyorManchester United’ın İsveçli yıldızı Zlatan Ibrahimovic, takımın kaptanı Wayne Rooney’nin izinden gidiyor. İlgili Haberi Oku

Tayland’da milli yas ilan edilmesine neden olan bu ölüm, İngiltere Premier Lig’de oynanacak Chelsea – Leicester City maçında da hatırlanacak. Taylandlı işadamı Vichai Srivaddhanaprabha’nın sahibi olduğu Leicester City takımı, zorlu maça siyah bantla çıkmak için İngiltere Futbol Federasyonu’na (FA) başvuracak. Srivaddhanaprabha ailesi, Kral Bhumibol’e saygılarını göstermek istedikleri için federasyondan böyle bir karar alınmasını isteyecek.

Taylandlı işadamı Srivaddhanaprabha’nın isteği üzerine Leicester City takımının yaptığı bu başvuruya FA yetkililerinin de olumlu yanıt vermesi bekleniyor.

13 Ekim 2016İngiltere Premier Lig`de en çok forması satılan futbolcularİngiltere Premier Lig tam bir yıldızlar topluluğu. Yeni transferlerle sezona giren takımların en büyük beklentisi ise forma satışından gelecek olan rakamlar. Bakın Premier Lig’de en çok forması satılan isimler arasında zirvede kim var…İlgili Haberi Oku

KRAL BHUMIBOL ADULYADEJ 70 YIL TAHTTA KALDI

İktidarda geçirdiği 70 yıl ile dünyanın en uzun süre hüküm süren kralı olan Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej, 88 yaşında hayatını kaybetti. 1927 yılında Amerikada doğan Kral Bhumibol Adulyadej, ağabeyi Kral Ananda Mahidol'un ölümünden sonra, 1946 yılında tahta çıktı.

Kral Bhumibol, 30 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin asillerinden biriydi. Tahtta kaldığı süre boyunca çok sayıda darbe yaşayan Kral Bhumibol ülkesinde bir istikrar sembolü olarak görülüyordu. Edebiyat, resim ve müzikle ilgilenen kral, pek çok vatandaş tarafından yarı ilahi olarak kabul ediliyordu.

12 Ekim 2016Oumar Niasse isyan etti!Hamza Hamzaoğlu döneminde adı sıkça Galatasaray ile anılan ancak İngiltere Premier Lig ekiplerinden Everton’a transfer olan Oumar Niasse isyan etti.İlgili Haberi Oku

Politikanın üzerinde, sevecen bir baba figürü olarak görülen Kral Bhumibol, politik tansiyonun yükseldiği zamanlarda birleştirici bir tavırla politikaya müdahale etmişti.

Son yıllarını sağlık problemleriyle geçiren kralın ölümünden sonra, hayatta olan dünyanın en uzun süre hüküm süren insanı ünvanı İngiltere Kraliçesi 2. Elisabeth'e geçti.

Yayınlanma Tarihi:15:14,