SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United’ın eski oyuncularından Mads Timm, otobiyografik kitabında, efsanevi menajer Alex Ferguson’a yönelik sert eleştiriler ile gündeme geldi. Timm “kontrol delisi” olarak nitelendirdiği Ferguson’a bağlı oyunculara da “köle ordusu” tanımlamasını yaptı.

Danimarkalı Mads Timm, Manchester United’ın genç takımından yetiştikten sonra Alex Ferguson yönetiminde sadece 1 kez A Takım forması giyebilmiş; 2006 yılında da kulüpten ayrılmıştı. Timm, otobiyografik kitabında, United günlerini ve efsanevi menajer ferguson’ı anlattı.

Ferguson’ın tam bir kontrol delisi olduğunu öne süren Timm “Sir Ferguson kulüpte acımasız bir liderlik kültürü oluşturmuştu. Onun fikirlerini sorgulamadan uygulayacak oyuncuların dışında, kimsenin takımda kalma şansı yoktu. Oyuncularını genellikle korkuyla motive ederdi” ifadelerini kullandı.

United’a büyük başarılar yaşatan ünlü 92 sınıfı mezunlarının, Ferguson’ın yönetim anlayışına yüzde 100 teslim olduğunu belirten Mads Timm; David Beckham, Ryan Giggs ve Neville kardeşler gibi mezunlar veren 92 sınıfını “Ferguson’ın köle ordusu” olarak nitelendirdi.

Ferguson’ın, menajerliği tam zamanında bıraktığını vurgulayan Timm “Günümüzde futbolcular çok daha özgür. Ferguson yeniden takım çalıştırmaya başlasa, hiçbir oyuncusuna geçmişte olduğu gibi davranamaz” ifadelerini kullandı.

(NTV SPOR)

Yayınlanma Tarihi:00:08,