SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın yıldızı Lukas Podolski, bu sezonki hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi. Hep Fenerbahçe’ye göndermeli paylaşımları yaptığı fakat Galatasaray’ın deplasmanda Fenerbahçe’yi senelerdir yenemediği hatırlatılan Poldi, “Biz her maç olduğu gibi oraya da kazanmak için gideceğiz. Çünkü Galatasaray’ın felsefesi kazanmak; ama şampiyon olmazsanız bunun bir önemi yok” dedi.

Taraftarlardan son zamanlardaki ilgisini sürdürmesini isteyen 31 yaşındaki futbolcu, “Taraftarlarımız muhteşem bir atmosfer yarattı son maçta. 40 bin kişi bizi desteklediler. Maçın öğlen saaatinde olması da çok büyük avantajdı. 12 sene oldu milli takımda oynayalı ve Avrupa Kupaları’nda oynadığım. 2-3 gün dinlenme imkanı buldum ve bu da kötü değildi açıkçası.” diye konuştu.

İnsalar arasında olmayı sevdiğini dile getiren Poldi, “Kendimi evimde hissediyorum. Pozitif hissidiyorum. Ben insanlara sıcak yaklaşan biriyim. Bir sürü Türk arkadaşım vardı Köln’de ama gittiğim her yerde kültürü öğrenmek ve insanlar arasına karışmak benim yapım.” ifadelerini kullandı.

ALMANYA ALTYAPISI DÜNYAYA ÖRNEK OLMALI

Almanya’nın gençlik yapılanmasının dünya çapında olduğunu söyleyen Podolski şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’e her yerde olduğu gibi çok yetenekli oyuncular var. Çok büyük yetenekler muhakkak var. Galatasaray’da da var. Almanya’daki altyapı sistemi dünyaya örnek olması gerek. Şu anda milli takımda da bir gençleşme var ve bunun sonuçlar görülüyor.

Biz Galatasaray olarak her derbiye kazanmak için çıkacağız. Oraya da gittiğimiz zaman da kazanmak için çıkacağız. Bu Galatasaray’ın her zamanki felsefesidir; ama orada kazanıp şampiyonluk alamazsanız bir önemli yok. Bizim hedefimiz bu sene şampiyon olup önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nde yer almaktır.