SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sene Vodafone sponsorluğunda 38. kez düzenlenecek İstanbul Maratonu'nun basın toplantısı Çırağan Sarayı'nda gerçekleşti. Toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk ve Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da katıldı.

İstanbul Maratonu'nun Türkiye'nin en büyük organizasyonu olduğunu söyleyen Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, ‘Kadına şiddete hayır' sloganıyla geçen sene düzenlenmişti. 15 Temmuz'da bütün dünyaya ülkemizin bölünemeyeceğini ilan ettik. Bize bıraktığı derin izler var. Bundan dolayı İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş'ın isteğiyle 13 Kasım'daki organizasyon '15 Temmuz şehitlerimizi anıyoruz' sloganıyla koşulacak. İstanbul Maratonu'nun halk koşu var, 8 km koşuluyor. Onu da ‘Kahramanlar koşusu' adıyla düzenleyeceğiz. Yeşil maraton unvanımız devam ediyor. Maraton hatıra ormanını bu sene genişlettik. Parkur güzergahımız sabah 7.00'den 14.30'a kadar kapalı olacak. 9 bin kişi ile bu maratonu yönetiyoruz. Fuarı alanını bu sene büyüktük. Herkesi fuar alanına bekliyoruz” dedi.

GÜMÜŞDAĞ: BU SENEKİ MARATONUN AYRI BİR YERİ VAR

Bu seneki maratonun ayrı bir yeri olduğunun altını çizen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ ise şunları söyledi:

“Bu seneki maratonun ayrı bir önemi de her sene start noktasında 15 Temmuz gecesi yaşandı. Bu gecede kahraman insanlarımızın adına 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirdik. Sporun birleştirici unsuruna ihtiyacımız olduğu bu günlerde ve bugüne koşulan maratonların en önemlisini bu köprüde start vereceğiz. Spor A.Ş ile halka bu organizasyonları en iyi şekilde ulaştırmaya çalışıyoruz. Her geçen sene daha organize bir yapıyı hayata geçiriyoruz. Bunu mümkün kılan herkese teşekkür ediyorum. Vodafone, 2012 yılından beri isim sponsoruyla bizim yanımızda yer alıyor. İnanıyorum ki önümüzdeki 2 yılda Vodafone ile beraberliğimizi devam edeceğimizi düşünüyorum.”

Yayınlanma Tarihi:13:15,