SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık Çamdal isyan etti!

Galatasaray’dan Eskişehir’e kiralık giden Tarık Çamdal şakayla karışık isyan etti: Kendimi göstermeye geldim, maçımızı yayınlayan yok!

Güncellenme: 09:01, 12/10/2016
Tarık Çamdal isyan etti!

Genç futbolcu Fanatik’e yaptığı açıklamada; “Eskişehir'deki performansımı Galatasaray'da yakalayamadığımı zaten biliyordum. Kendimi yeniden göstermek için Eskişehir'e döndüm. İyi de oynuyorum ama bu kez de maçlarımız yayınlanmıyor, kimse bizi izleyemiyor” dedi.

Eskişehirspor'dan Galatasaray'a 4.75 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer olan, ancak bir türlü beklentilere yeterli cevabı vermeyen Tarık Çamdal, yeniden en başa, her şeyin başladığı yere döndü: Eskişehir'e… Kırmızı-Siyahlı takımın tesislerinde bir araya geldiğimiz başarılı futbolcu ile Galatasaray'da oynayamamasının nedenlerinden, gelecek hedeflerine dair birçok konuda konuştuk. Tarık hem Sarı-Kırmızılı camiaya hem de kiralık olarak gittiği Eskişehirspor'un taraftarlarına önemli mesajlar yolladı.

‘Kötü olduğumu biliyordum'

“Ben Eskişehirspor'da büyük bir çıkış yakaladım, buradaki performansımla A Milli Takım'a kadar yükseldim. Ardından da Galatasaray gibi Türkiye'nin en büyük kulübüne transfer oldum. Bu zaten her futbolcunun olabileceği gibi benim de en büyük hayallerimden biriydi. Eskişehirspor'da gösterdiğim performansı, form grafiğini Galatasaray'da hiçbir zaman yakalayamadım. Ben de bunun bilincindeyim. Formayı kapmak için elimden geleni yaptım, çok çalıştım ama bir türlü olmadı. Bunun için de zaten çok üzgündüm…”

‘Oynamadıkça gerildim'

“İlk geldiğimde alışma süreci yaşadım. Sonuçta büyük bir takımda oynamakla Anadolu'da oynamak arasında fark var tabii ki. Bu nedenle uzun süre de forma giyemedim. Oynamam gerekiyordu. Oynamayan futbolcu her zaman geriliyor. Oynayan futbolcu ise gündemde oluyor, göz önünde oluyor. Bir şekilde kendisini ispatlıyor. Oynamadığın zaman çok zor. Ben her zaman bunu istedim.”