SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şansal Büyüka: Fatih Terim’in sözleşmesini sızdıran kişiler…

Şansal Büyüka, Fatih Terim'i TFF'de istemeyen kişilerin olduğunu belirterek, "Bu sızmanın federasyon yönetim kurulu üyelerinden önce, profesyonellerden biri tarafından sızdırılmış olabileceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Güncellenme: 09:39, 12/10/2016
Şansal Büyüka: Fatih Terim’in sözleşmesini sızdıran kişiler…

Duayen gazeteci Şansal Büyüka, Türkiye Futbol Federasyonu içinde Fatih Terim’i istemeyen kişilerin olduğunu söyledi. Terim’in yüksek maaşının sebebinin TFF olduğunu dile getiren Büyüka, Terim’in sözleşmesinin profesyoneller tarafından sızdırıldığını iddia etti.

Şansal Büyüka’nın Milliyet Gazetesi’ndeki sözleri şu şekilde:

Burada bir eleştiri olacaksa, bunun muhatabı Fatih Terim değil… Terim, bu kontratı, bu parayı Futbol Federasyonu'na silah çekip zorla almadı. Eğer “Bu paralar olur mu?” denecekse , bunun muhatabı Fatih Terim'den önce, Futbol Federasyonu olmalı…

Maçtan bir gün önce Fatih Terim'in sözleşmesinin medyaya servis edilmesini nasıl karşılıyorsunuz? Belli ki federasyonun içinde Terim'e karşı olanlar var. Bu sızmanın federasyon yönetim kurulu üyelerinden önce, profesyonellerden biri tarafından sızdırılmış olabileceğini düşünüyorum. Bir çırpıda FETÖ'cü diye 105 çalışanı bulup işten çıkartıyorsanız, pekala bu sızdırmayı yapanı da bulursunuz.

TFF DAHA AKTİF OLMALI

Ayrıca Federasyon içinden, medya içinden Fatih Terim'e karşı organizasyon içinde olanların bulunduğu iddia ediliyor. Kimdir bunlar? Niye bir organizasyonunun içindeler? Ya da bunlar senaryo mu? Fatih Terim, “Sisin arkasını görüyorum” ifadesini niye kullandı? Futbol Federasyonu sessizliğini, hatta son dönemlerdeki fazla hareketsizliğini bozmalı ve aktif bir çalışma ile bütün bu iddialı ve servis olayını açığa çıkarmalı… Böyle bir güçleri var, niyetleri de varsa, bunların hepsini en kısa sürede açığa çıkarırlar. Futbol Federasyonu her alanda çok daha aktif olmalı… Son dönemlerde çok hareketsiz ve çok sessiz kaldılar. Türk futbolunun tek konusu “yayın ihalesi” yapmak değil… Ayrıca bizim futbolu yönetim anlayışımızda her kuruma ve her kişiye fazla taviz veriliyor. Federasyon kuralları uygulamakta “acaba kim ne der, kim ne yapar” çekincesinden kurtulmalı.

Yayınlanma Tarihi:09:37,