SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’den milli takım ekibine tepki!

Fenerbahçe’den milli takım ekibine tepki!

Fenerbahçe yönetimi, Mehmet Topal ve Salih Uçan’ın ardından Ozan Tufan’ın da sakatlığından sorumlu tuttuğu milli takım sağlık heyetine tepkili.

İzlanda maçında sakatlanan Ozan Tufan'ın 2 ay sahalardan uzak kalacak olmasının şokunu yaşayan Fenerbahçe, bir kez daha milli takım sağlık heyetiyle karşı karşıya geldi. Yönetim, ilk sakatlandığı pozisyonda kenara alınmayıp oyuna devam etmesine onay verile genç oyuncunun durumunun bu nedenle daha ciddi bir hale geldiğini belirtti.

Sarı-lacivertli kulüp, Ay-Yıldızlı sağlık personelini eleştirdiği açıklamasında, heyetin, ilk olarak ‘zorlanma' bilgisi verdiğini ancak yapılan kontrolde Ozan'ın ayak bileğinde yırtık tespit edildiğini ifade etti.

FIFA'DAN TAZMİNAT İSTENECEK

Daha önce Salih Uçan ve Mehmet Topal'ın sakatlıklarında da milli takım sağlık heyetine tepki gösteren Fenerbahçe, Ozan Tufan için Kulüpleri Koruma Programı'ndan yararlanarak FIFA'dan tazminat talep etmeyi planlıyor. FIFA, 2013 yılında Brezilya Milli Takımı'nda sakatlanan ve yaklaşık 4 ay sahalardan uzak kalan Marcelo için Real Madrid'e 1 milyon 150 bin Euro ödeme yapmıştı. Yönetim ayrıca sakatlığı süresince 21 yaşındaki orta saha oyuncusunun transfer taksitlerinin ödenmesi için TFF'ye yazı gönderdi

İLK DEĞİL!

– 2011'de Gökhan Gönül'ün kaburgasında kırık olduğu anlaşıldı. A Milli Takım sağlık heyetinin yanlışteşhisiyle tedavi gecikti.

– 2013'te Salih Uçan U20 Milli Takımı kampında sakatlandı, MR'ı dahi çekilmeden F.Bahçe'ye geri gönderilen Salih'te kas zarı yırtığı tespit edildi.

– 2015'te Yunanistan maçında Ozan Tufan dizinde ağrı hissettiği için çıkmak istedi ancak bu isteğe kulübe kayıtsız kaldı.

– Geçen sezon F.Bahçe'nin milli hazırlık maçlarında oynatılmamasını istedi- ği Gökhan Gönül, buna rağmen sahaya sürülünce ciddişekilde sakatlandı. Mehmet Topal ve Volkan Şen'de de benzersorun yaşandı.