SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İRFAN YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Parkelerin savaşçı ismi Ekpe Udoh, Fenerbahçe’nin rotasını çizdi…

BU KEZ EUROLEAGUE’İ KAZANACAĞIZ 

“Geçen sezondan farkımız bu kez Euroleague'i kazanacağız. En büyük rakibimiz Darüşşafaka ve CSKA Moskova. Futbol takımımız da kötü başladı ama sezonu en tepede bitirecektir.”

BİZDE TEMBEL OYUNCU OLMAZ 

Takımın en çalışkanı Datome. Bunu maçlarda da görebilirsiniz. Tembel oyuncu ise bizde olamaz. Obradovic için oynuyoruz. Bizim takımda ‘tembel' kelimesini söylemek mümkün değil. Oyuncu olmasaydım antrenör olmak isterdim.”

TERCİHİ NBA BASKETBOLU

Avrupa’da çok sert ve fiziksel basketbol oynanıyor, iyi defans yapmalısınız. NBA'de ise atletizm ön planda. Açık alan basketbolu oynanıyor. Ben NBA'i tercih ediyorum. Uzun oyuncu olmaktan memnunum. Sonuçta faturalarımı ödüyorum.”

LAKABI KABUS 

“Bana ‘Kâbus' diyorlar. Bazıları da ‘Dede' diye sesleniyor. Takım arkadaşlarım ismimle hitap ediyor ama onu da doğru söyleyemiyorlar. İstanbul'a âşığım. Bursa'yı da gezdim. İskendere hayran kaldım.”

EN YAKIŞIKLI BENİM

“İnsanın kendisini seviyor olması çok önemli. Aynaya baktığınız zaman kendinizi seviyor olmalısınız. Takımda en yakışıklı benim ama dünyaya baktığımızda da ilk 5'te olduğumu söyleyebilirim.”

KİTAP KULÜBÜ KURACAK

“Çok kitap okuyorum. ABD'de bir kitap kulübüm var. Türkiye'de beni destekleyenler için bir kitap kulübü kuracağım. Kitap yazmayı düşünüyorum. Final-Four tecrübesinin günlüğünü tuttum. Bunu yayımlayabilirim.”

ADAMSIN TARAFTAR

Dünyanın en iyi taraftarına sahibiz. Böyle bir atmosfer NBA'de bile imkânsız. Onların hepsini çok seviyorum ve onlara ‘adamsın' diyorum. Biz bir aileyiz ve diğer branşlara da olabildiği kadar destek vermeye çalışıyorum.”

YOUTUBE İZLEMEYİN

“Genç oyunculara tavsiyem, çok çalışmak çok çalışmak… İyi oynamaya çalışın, çok çalışın; YouTube izlemeyi bırakın. Şimdiden Steph Curry gibi olma şansınız yok. İleride belki ama önce temeli öğrenin.” şeklinde konuştu.