SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

CSKA Moskova, Galatasaray’dan çekiniyor

THY Euroleague’de temsilcimiz Galatasaray Odeabank ile karşılaşacak CSKA Moskova’da karşılaşma öncesi coach Dimitris Itoudis ve Nando De Colo açıklamalarda bulundu. Coach Itoudis, özellikle çok zor bir maç olacağını vurgulayarak sarı-kırmızılı takımdan çekindiğini belirtti.

13:12 -
CSKA Moskova, Galatasaray’dan çekiniyor

Geçtiğimiz sezonu şampiyonlukla tamamlayan Rus ekibi, yarın saat 20:00'de THY Euroleague ilk maçında Abdi İpekçi Arena'da Galatasaray Odeabank ile karşı karşıya gelecek. Bu zorlu mücadele öncesi Euroleague resmi sitesine konuşan coach Itoudis ve Fransız oyuncu Nando De Colo karşılaşma ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

THY Euroleague ilk maçında, geçtiğimiz yılın Eurocup şampiyonu Galatasaray Odeabank ile başlayacaklarını ifade eden Coach Itoudis, ” Yeni sezonla ilgili güzel planları olan bir kulüp. Yönetim bir takım kadro değişiklikleri yaptı ve şu anda takımda 9 yabancı oyuncuları var. Oyunda yaratıcılıkları Smith ve Dentmon'dan başlıyor. Fakat aynı zamanda farklı silahlar olarak Sinan Güler ve Diebler gibi Euroleague tecrübesi de bulunan şutör oyunculara sahipler. Üç sayı noktasında sürelerini Schilb ve Preldzic ile paylaşan Micov var. Galatasaray'ın Daye ve Pleiss'tan oluşan şaşırtıcı bir uzun ikilisi var. Fakat bu pozisyonları Thompson ve Tyus ile kombinleyebiliyorlar. Bu oyuncular daha atletik ve Thompson da savunmada önemli bir blok tehditi yaratıyor. İstanbul ekibi ayrıca 14-15 bin seyircisinin de bütün gece sürecek olan harika desteğini alacak. Sakatlık sorunlarımız var fakat bunlar bahane olarak kabul edilemez. Şampiyonluk unvanımızı korumalıyız ve bunun için de motivasyonla, adanmışlıkla ve kararlılıkla oynamak zorundayız. Çok zor bir maç olmasını bekliyorum.” ifadelerinde bulundu.

Geçtiğimiz sezonun hem normal sezon hem de final MVP'si Nando De Colo ise,“Sezonun ilk maçı olacak ve Galatasaray'ın Euroleague'e dönüşündeki ilk maçında bize karşı çok motive olacağını düşünüyorum. Çok ilginç bir maç olmasını bekliyorum çünkü çok kalabalık ve ateşli bir taraftar topluluğu önünde çok iyi bir salonda oynayacağız. Galatasaray iyi bir takım, agresif oynayacaklar ve bu yüzden en iyi kalitemizi göstermek için hazır olmalıyız” diye konuştu.

basketball.com.tr

Son güncelleme: 13:15 12.10.2016