SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Igor Tudor: Hedefimiz ligde kalmak

Kardemir Karabükspor teknik direktörü Igor Tudor, "Ligin yeni takımlarından biriyiz. O yüzden de öncelikli hedefimiz ligde kalmak" dedi.

Güncellenme: 17:15, 11/10/2016
Igor Tudor: Hedefimiz ligde kalmak

Kardemir Karabükspor teknik direktörü Igor Tudor, “Ligin yeni takımlarından biriyiz. O yüzden de öncelikli hedefimiz ligde kalmak” dedi.

Kardemir Karabükspor, hafta sonunda deplasmanda Adanaspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Tudor gözetiminde yapılan antrenmana, milli maçlar nedeniyle ülkelerinde bulunan Yatabare, Traore, Skulason, Poko, Latovlevici, Gaman ve Rodic ile sakatlıkları devam eden Kokaloviç ve Alexe katılmadı. Lazareviç ise takımdan ayrı çalıştı.

‘MİLLİ MAÇ ARALARINI SEVMİYORUM’

Lige verilen milli maç aralarını sevmediğini ifade eden Tudor, bu konuda şöyle konuştu:

“Çünkü uzun bir süre izin vermek zorunda kalıyorsunuz. Milli takıma oyuncular gönderiyorsunuz ve bu oyuncular yorgun geliyor. Yorgun geldikleri için de istediklerinizi yaptıramıyorsunuz. Eksik kadroyla çalışmak zorunda kalıyorsunuz. Ama bunlara alışmamız gerekiyor.”

Artık Adanaspor maçına odaklandıklarını belirten Tudor, şöyle devam etti:

“Bu maçta elimizden gelenin en iyisini yapıp kazanmak için sahaya çıkacağız. Hoca değişikliği onlara çok iyi yaradı. Son maçlarında çok iyi oynuyorlar. Hazırlığımızı yapıyoruz ve oraya kazanmak için gideceğiz. Adanaspor’un teknik direktörü Jurcic, arkadaşımdır diye söylemiyorum, gerçekten çok iyi ve ciddi bir teknik direktör. Kısa zaman içerisinde takımına çok iyi futbol oynatmaya başladı. Bugün sabah kendisini aradım ve şakalaştık. Ama sahaya çıkınca işler değişiyor. Herkes kendi takımı için mücadele ediyor. Bizde galibiyet için mücadele edeceğiz.”

‘ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ LİGDE KALMAK’

Takımı ve kendisiyle ilgili olumlu eleştirilerden duyduğu memnuniyetini dile getiren Tudor şöyle devam etti:

“Ama bazı şeylerin üzerine koymamız gerekiyor. Ne kadar iyi şeyler duyarsak, daha fazla faydalı olabiliriz. Galibiyetler kadar ne kadar gol atarsak, insanlara ne kadar güzel bir futbol izlettirebilirsek, bizim için o kadar iyi. Her şeyden önemlisi iyi futbol oynamak hedefimiz. Ligin yeni takımlarından biriyiz. O yüzden de öncelikli hedefimiz ligde kalmak. Mümkün mertebe yüksek puanlar alarak ligde bir şekilde tutunmak istiyoruz.”

detay_resim_haber