SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek Riva ve Florya’dan vazgeçmiyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kulübün elindeki değerleri kullanması gerektiğini bu nedenle de Riva ve Florya projelerinin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Güncellenme: 12:00, 11/10/2016
Dursun Özbek Riva ve Florya’dan vazgeçmiyor

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kulübün yeni sponsorluk anlaşması imza töreninde açıklamalarda bulundu. Sarı-kırmızılı kulübün maddi zararını azalttıklarını belirten Dursun Özbek, Riva ve Florya arazileri hakkında şunları söyledi:

“Galatasaray bundan sonra kar elde etme dönemine girmiştik. Ben Galatasaray ile yaşıyorum. Galatasaray futbol takımı bu sene kar edecektir. Geçen yıl 55 milyon Euro zararı 17 milyon Euro’ya çektik. Bu sene kar olacak. Yıllık 40 milyon Euro sadece faiz ödüyoruz. Bunun için Florya ve Riva diyorum. Florya 80 dönümlük bir arazi. Tesisleri 250 dönümlük çok daha büyük bir araziye taşımak istiyoruz.

Galatasaray’ın belini büken faizlerdir.  Elimizdeki olanakları değerlendirelim, faiz sarmalından çıkalım. Galatasaray’ın belini büken, geçmişten gelen borçlarından dolayı ödediği yüksek faizlerdir. Bu projeler kanamayı durduracak. Seçim sürecinden ben Galatasaray’ın bu durumdan nasıl kurtulacağını söyledim. Söylemlerim hiç değişmedi.

Galatasaray ne yaparsa yapsın, bu faiz yüküyle devam ettiği sürece başarı seviyesini belli bir noktanın üstüne çekemez. Galatasaray’ın hiçbir borcu olmadığını düşünün, o takım başarılı olmaz mı? Şampiyonlar Ligi’nde finale gitmez mi?”

Yayınlanma Tarihi:11:58,