SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Altın Portakal’ Jan Olde Riekerink

Galatasaray'ı yeniden ayağa kaldıran Jan Olde Riekerink, 6 karşılaşmada topladığı 14 puanla vatandaşları Dick Advocaat, Ronald Koeman ve Frank De Boer’u geride bırakmayı başardı.

07:59 -
‘Altın Portakal’ Jan Olde Riekerink

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, ülkesi dışında teknik patronluk yapan Hollandalı hocalar arasında en başarılısı oldu. Riekerink, ilk 6 haftada yenilgiyle tanışmazken, Fenerbahçe'de görev yapan Dick Advocaat, İnter'in hocası Frank De Boer, Everton'ı hocası Ronald Koeman ve Finlandiya'nın Inter Turku takımının teknik patronu Job Dragtsma'yı solladı.

10 Ekim 2016Galatasaray`da Jan Olde Riekerink etkisi14 yaşındaki Mustafa Kapı'nın Galatasaray A takımıyla maça çıkması, Jan Olde Riekerink’în tarzını hatırlattı, alt yaş gruplarında gol patlaması yaşandı. JOR, dün de U-19'ları statta izledi.İlgili Haberi Oku

Riekerink, Hollanda Ligi de değerlendirmeye alındığında Feyenoord'un hocası Van Bronckhorst ve Ajax'ı çalıştıran Peter Bozs'un ardından 3. sırada yer aldı. Bu arada tecrübeli hoca, L.Sofya maçında oynattığı 14 yaşındaki Mustafa Kapı ile ilgili konuştu. Riekerink, “Mustafa'ya para ya da şöhret için değil, başarılı olmak için mücadele etmesi gerektiğini anlattım” dedi.