SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

28 federasyona ‘Binayı boşaltın’ emri!

Federasyonlara "Ulus'taki binadan çıkın, meydan olacak" denilerek bir kez daha emir geldi. Federasyonlar çıkmadı, elektrikler ve su kesilirken yemekhaneleri de kapatıldı.

Güncellenme: 15:57, 11/10/2016
28 federasyona ‘Binayı boşaltın’ emri!

Spor Genel Müdürlüğü Ulus ek binası Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi üzerine, Spor Genel Müdürlüğü Ömer Altınsoy imzalı yazı göndererek federasyonlara binayı boşaltın demişti. Ancak bugüne kadar herhangi bir işlem yapılmayınca yeni bir yazı gönderildi ve Ulus’taki binada bulunan 28 federasyona çıkın talimatı gönderdi.

11 Ekim 2016Gazetelerde köşe yazılarının ortak konusu Fatih TerimGeçtiğimiz Pazar günü oynadığımız ve A Milli Futbol Takımımızın sahadan 2-0’lık yenilgi ile ayrıldığı İzlanda maçı sonrasında spor yazarlarının eleştirileri devam ediyor. Tüm eleştirilerin odak notasında ise tek bir isim var: Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim.İlgili Haberi Oku

ELEKTRİK VE SU KESİLDİ YEMEKHANE KAPATILDI

Resmi yazıya rağmen binayı boşaltmayan 28 federasyonun elektriği ve suyu kesilirken, binada bulunan yemekhane de kapatıldı.

Türk sporunun yıllarca yönetildiği Ankara Ulus’ta bulunan eski beden Terbiyesi Genel Müdürlük binası sonradan Spor Genel Müdürlüğü olarak yıllardır Türk sporuna hizmet ediyordu. Federasyonların da bulunduğu binadan birçok federasyon ve Spor Genel Müdürlüğü yeni yerlerine taşınmış ancak, 28 Federasyon tamirat yaparak bu binada hizmet etmeye devam ediyordu. Maliye Bakanlığına ait olan bina Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilmesi üzerine Spor Genel Müdürlüğü, Federasyonlara 30 gün süre vererek boşaltmalarını istemişti. Verilen sürede Federasyonlar binayı boşaltmayınca, belediye yetkilileri binanın elektriğini ve suyunu kesti. Ayrıca tüm federasyonlara hizmet eden yemekhanede kapatıldı. Belediye tarafından alınan bina ile çevresindeki binalarında yıkılacağı ve Ankara Ulus meydanı yapılacağı öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:15:53,