SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Serdar Kurtuluş: Rakibimiz ligin iyi oynayan takımı

Bursaspor'un tecrübeli savunma oyuncusu Serdar Kurtuluş, Pazar günü oynayacakları Osmanlıspor karşılaşması, sakatlığı ve hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 23:33, 10/10/2016
Serdar Kurtuluş: Rakibimiz ligin iyi oynayan takımı

Bursaspor’un tecrübeli savunma oyuncusu Serdar Kurtuluş, 5 hafta süren sakatlık dönemi sonrasında takımla birlikte çalışmalara başlarken, ilk sınavını ise cumartesi günü Bandırmaspor ile yapılan maçta vermişti. Serdar Kurtuluş, Bandırmaspor ile yapılan hazırlık maçının kendisi açısından yararlı geçtiğini söyledi.

Serdar Kurtuluş, şöyle dedi:

“Başakşehir maçında serçe parmağım kırılmıştı. Bu nedenle 5 hafta takımdan uzak kaldım. Katıldığım antrenmanlarda ağrılarım artınca bırakmak zorunda kaldım. Geçtiğimiz hafta takımla birlikte oldum. Ağrılar olmadı. Ardından Bandırmaspor maçında kendimi test açısından önemli oldu.”

“RAKİBİMİZ LİGİN İYİ OYNAYAN TAKIMI”

Pazar günü karşılaşacakları Osmanlıspor’un ligin en oturmuş kadrosu olduğuna dikkat çeken Serdar Kurtuluş, “Ligde geçen yıldan bu yana kadrosunu koruyan iskikralı bir takımla karşılaşacağız. Türkiye’nin en iyi hücum yapan bir takımı Osmanlıspor. Elbette böyle bir rakiple yapılacak maç zor olacak. Tabiiki hedefimiz iyi futbol oynayarak maçı kazanabilmek” diye konuştu.

“ÖNCELİĞİM BURSASPOR”

Bir basın gazetecinin Milli takımı düşünür müsün? sorusuna ise tecrübeli futbolcu Serdar şunları söyledi:

“Milli takımda yeniden oynamayı elbette isterim. Ama burada benim Bursaspor’da ortaya kayacağım performans ve antrenörlerin beni istemesi lazım. Benim öncelikli hedefim Bursaspor. Ben öncelikle yetişxtiğim takım Bursaspor’a faydalı olmak istiyorum. Tabii ki bir futbolcu için 5 hafta oynamamak maç tecrübesi açısından önemli. Ama hocam bana şans verirse, oynatmak isterse, elimden gelenin en iyisini sahaya koyabilmek için ter dökerim. Bursaspor olarak bugüne kadar 6 maç oynadık 4’ünü kazandık, 2’sini kaybettik. Tabiki takım olarak hedefimiz üst sıralarda kalarak Avrupa’ Kupalarından birisine katılabilmek. Takımımızda bu potansiyel var. Tabii ki biz futbolcular olarak hedefimiz Avrupa.”

Serdar, Bursaspor camiasını çok iyi tanıdığını takım olarak gerekenin fazlasını vermek için mücadele ettiklerini belirtirken, şöyle devam etti:

“10 kişi kaldığımız maçlarda nasıl mücadele edebileceğimizi herkese gösterdik. Taraftarlarımızın desteğiyle maçlarımızı kazandık. Ben onlarla birlikte iyi yerlere geleceğimize inanıyorum.”

detay_resim

Yayınlanma Tarihi:19:24,