SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Jan Olde Riekerink etkisi

14 yaşındaki Mustafa Kapı’nın Galatasaray A takımıyla maça çıkması, Jan Olde Riekerink'în tarzını hatırlattı, alt yaş gruplarında gol patlaması yaşandı. JOR, dün de U-19’ları statta izledi.

Güncellenme: 09:35, 10/10/2016
Galatasaray’da Jan Olde Riekerink etkisi

Galatasaray’a altyapıyı ayağa kaldırmak için gelen ancak bir anda kendini A takımdan sorumlu bulan Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, yeni sezonda bu görevi asaleten almasıyla yeni bir yapılanma yaşatıyor.

Mesut YILDIRIM / ÖZEL HABER

Bunun son örneği önceki gün Levski Sofya ile oynanan hazırlık maçında görüldü. 14 yaşındaki Mustafa Kapı, Galatasaray A takımıyla maça çıktı ve bunu en genç yaşta gerçekleştiren oyuncu oldu. Dünya çapında ses getirirken bu olay, son dönemde yaşananlarla birlikte Jan Olde Riekerink'in artı hanesine yazıldı. Kulüp tarihinde ilk olacak şekilde, JOR, A takım idmanından çıkıp altyapı antrenmanını yönetti.

10 Ekim 2016Galatasaray Jetro Willems`e kancayı taktıGalatasaray, PSV ile sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan 22 yaşındaki Jetro Willems'i ocak ayında transfer etmek için düğmeye bastı.İlgili Haberi Oku

GENÇLERE OLUMLU YANSIDI

Hollandalı, bununla da kalmadı. Dün, U-19 Takımı'nın Büyükçekmece Tepecik'i 6-0 yendiği karşılaşmayı izleyen Riekerink, genç isimleri yerinde gördü. Üstelik bu 6-0'lık skor, Galatasaray altyapısı için de ilk değildi. Bu hafta Tepecik ile yapılan maçları U-15 Takımı 25-0 ve U-15 Takımı 7-1 gibi farklı şekilde kazandı. Riekerink'in gençleri yakın takibe alması tüm oyunculara olumlu yansıdı. Motivasyonu artan futbolcular, A takım için umutlandı.

Yayınlanma Tarihi:09:34,