SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim’den büyük sürpriz

Fatih Terim, İzlanda 11'inde büyük sürpriz yaptı. 4-6-0 taktiği ile sahaya çıkan Terim, Cenk Tosun yerine Yasin Öztekin'i sahaya sürdü. Deneyimli çalıştırıcı fizik gücü yüksek İzlanda'yı kalabalık orta saha dizilişi ile karşılamayı düşündü.

Görkem ÇOKSEZEN
20:42 -
Fatih Terim’den büyük sürpriz

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Ukrayna maçında olduğu gibi yine sürpriz bir kadro sahaya sürdü. Kadrodaki en göze batan değişiklik Yasin Öztekin ve Kaan Ayhan’ın ilk 11’e alınması oldu. Tecrübeli teknik adam İzlanda karşısında 4-6-0 dizilişini tercih etti.

1-0’LIK MAÇIN TAKTİĞİ

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İzlanda’yı 1-0 yenerek Euro 2016 biletini aldığımız maçın taktiğinin aynısını uyguladı. Türkiye o maça da forvetsiz bir diziliş ile çıkmıştı. Terim, beklenen golün gecikmesinin ardından sahaya Cenk Tosun’u ve Umut Bulut’u sürmüştü. Bu maçta Selçuk İnan’ın frikik golü ise Türkiye’ye Fransa yolunu açtı.

YASİN SÜRPRİZİ

Sakatlanıp kadrodan çıkarılan Hakan Balta yerine Kaan Ayhan’a görev verildi. Dikkat çeken en önemli unsur ise Terim’in ilk 11’de santrfor oyuncusuna yer vermemesi oldu. Cenk Tosun yerine Yasin Öztekin’in ismi başlangıç kadorsuna yazıldı.

Fatih Terim bir önceki maç Cenk Tosun ile Enes Ünal’ı çift forvet olarak sahaya sürmüştü. Deneyimli teknik adam, fizik gücü yüksek olan İzlanda karşısında kalabalık bir orta saha tercihi yaptı.

Türkiye’nin ilk 11’inde şu isimler yer aldı: Volkan Babacan, Şener, Ömer, Mehmet Topal, Caner, Kaan Ayhan, Ozan, Yasin, Volkan Şen, Hakan Çalhanoğlu, Emre Mor

Son güncelleme: 00:04 10.10.2016