SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman: Birçok kez istikrarsızlıklar oldu

Spor Toto Basketbol Ligi'nin ilk haftasında Galatasaray Odebank evinde karşılaştığı Best Balıkesir'i 81-72 mağlup etti. Sarı kırmızılı ekibin başantrenörü Ergin Ataman, maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 01:27, 10/10/2016
Ergin Ataman: Birçok kez istikrarsızlıklar oldu

Spor Toto Basketbol Süper Ligi ilk hafta maçında Galatasaray Odeabank, Best Balıkesir'i 81-72 mağlup etti. Galatasaray Başantrenörü Ergin Ataman, maç sonunda değerlendirmelerde bulundu.

Ergin Ataman’ın açıklamaları şu şekilde:

“Maçın başında ilk 5’imizle oyunu kontrol ederek iyi başladık maça ancak daha sonraki oyuncu değişiklikleriyle beraber özellikle oyun kurucu pozisyonunda çok hata yaptık. Pleiss’tan da pota altında istediğimizi alamayınca 12–0’lık bir seriyle farklı götürebileceğimiz maçta geriye düştük. Maçın içinde birçok kez istikrarsızlıklar oldu. Bugün Emir ve Austin Daye’i hücumda iyi kullandık fakat diğer silahlarımızdan yeteri kadar faydalanamadık. Micov uzun süren bir sakatlıktan geri döndü ve onu da CSKA maçı öncesi olabildiğince sahada tutmaya çalıştık. Özellikle bire bir savunmada oyun kurucu ve Golubovic’in savunmasında sorun yaşadık ama neticede maçı kazanmayı başardık. Russ Smith ilk kez bu seviyelerde maç oynuyor, top kayıpları oldu ama bunlar çok önemli değil, savunmada hatalar yaptığında kenara aldık ve onu bu şekilde ileri itmeye çalıştık. Euroleague ve FIBA arasındaki kural değişimine gelirsek bu konu konuşuldu, bunun sonucu her maç öncesi oyuncularımızı bu konu hakkında uyaracağız.”

Yayınlanma Tarihi:20:23,