SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Topal’dan milli isyan!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in en güvendiği isimlerden biri olan Mehmet Topal, son dönemde milli takımda yaşananlar ile ilgili çarpıcı bir çağrıda bulundu.

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Mehmet Topal, son günlerde Milli Takım üzerinden yapılan polemiklere isyan bayrağını çekti.
Dünya Kupası grup elemelerindeki ikinci maçımızda 2-0 geriye düştüğümüz mücadelede Ukraynalılar’ı dize getirememenin üzüntüsünü yaşayan tecrübeli oyuncu, Vatan gazetesinden Ali Can'a konuştu.
Tüm Türkiye’ye seslenen Mehmet Topal, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in maç sonu yaptığı açıklamaların altına imzasını attığını söyledi.
Mehmet Topal, futbol dışı olaylardan nasıl etkilendiğini şu sözlerle dile getirdi:
2-0’dan dönüp, maçı kazanamadığımız için gerçekten çok üzgünüz. Bakın birçok futbolcu benimle birlikte yıkılmış durumda.
Buradan söylüyorum; bu yaşanan polemikler artık son bulsun. Bitsin artık. Hiçbir şey Milli Takım’ın önüne geçmemeli.
Hırvatistan maçı sonrasında ‘Tüm halkımız bizi desteklesin’ demiştim. Evet bu desteği burada taraftarımız bize fazlasıyla gösterdi.
2-0 geride olmamıza rağmen bizi motive ettiler, bize inandılar. Ancak sadece seyirci desteğiyle bu iş olmaz. Futbolcular sahaya tedirgin çıkmamalı.
Biz oyuncular için özgüven çok önemlidir. Özgüvenimizi kırıyorlar.