SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Uslu, teknik direktörleri Dirk Advocaat’ın çok adaletli ve efendi bir insan olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Advocaat, adam. Adam gibi adam. İyi antrenör, kötü antrenörün dışında Fenerbahçe için önemli olan iyi adam olması. Nasıl Aykut Kocaman iyi bir adam, bu da adam. Efendi birisi. İnşallah başarılı olur. Advocaat, herkese saygı duyuyor. Müdürüne, kameramanına, köşe yazarına, sporcularına saygı duyuyor. Hepsine sevgi gösteriyor ve eşit muamele yapıyor. Adam, ‘hazır olmadan hemşeriyi oynatmam’ diyor.”

Uslu, eski teknik direktörleri Vitor Pereira’yı kendilerinin göndermediklerini belirtirken, ”İstikrar adına kalsın dedik ve kaldı. Neden ayrıldığını herkes biliyor. Takımı iyi çalıştırmadı. Adamı zaten biz atmadık. Adam kaçtı gitti ve büyük hata yaptı. UEFA’nın ona ceza vermesi lazım. Pereira’yı biz göndermedik. Adam kaçtı. Türk olsaydı, şu anda vatan hainiydi” dedi.

Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Mahmut Uslu sözlerine şöyle devam etti:

“Futbolcu satışına gerek yok. Kiralık futbolcu aldığımızda sıkıntı yok. Takviye yapmayacağız diye bir şey yok. Araştırıyoruz. Oyuncu almayı düşünüyoruz ama devre arası oyuncu bulunması zor. Takım lideri eksiği yok. 1-0 geriye düştüğümüzde 10 pozisyona giriyoruz, ne yapalım girmiyor. Futbolda 1-0 olunca herkes 4-6-0 oynuyor” diye konuştu.

Yönetim olarak basketboldan artık vazgeçme ihtimallerinin olmadığının altını çizen Mahmut Uslu, “Fenerbahçe’nin geçen sezon 12 milyon Euro’ydu zararı. Sponsor bulmak için uğraşıyoruz. 23-25 milyon Euro arası Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın gideri var. Bunun 13 milyon Euro’sunu çıkarıyoruz. Geri kalanı açık, ama bunu finanse etmeye mecburuz. Obradovic’le ilgili başkanın açıklaması var. 2-3 sene anlaşma yapacağız. Fenerbahçe olarak basketboldan vazgeçme ihtimalimiz kalmadı artık. Çok iyi bir seyirci topluluğu var. Biz artık Avrupa’da hep final oynamak, şampiyon olmak istiyoruz. Voleybolda da aynı şeyi istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Vergi konusuna 18 yıldır emek verdiklerini söyleyen Mahmut Uslu, “Bütün kulüplerin menfaati için emek veriyoruz. Profesyonel kulüp olarak vergi veriyoruz. Biz, bunu ödemeyelim diyoruz. Bu vergiler biriksin. Amatör branşlara ne harcıyorsak yıl sonunda onu mahsup edelim. Biz, vergi indirimi istemiyoruz. Amatör branşlara yatırım yapalım. Bunu sadece Fenerbahçe değil, bütün kulüpler için istiyoruz” vurgusunda bulundu.