SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA’dan Karşıyaka’ya 2 dönem transfer yasağı

Eski yerli futbolcularına yaklaşık 3.5 milyon TL borcu bulunması nedeniyle Futbol Federasyonu'nun transfer yasağı uyguladığı Karşıyaka'ya bir şok haber de FIFA'dan geldi.

Güncellenme: 16:02, 08/10/2016
FIFA’dan Karşıyaka’ya 2 dönem transfer yasağı

FIFA, Karşıyaka’ya eski yabancı oyunculardan Ofoedu’ya olan faizleri hariç 62 bin 500 dolar borcu nedeniyle 2 dönem transfer yapmama cezası verdi.

07 Ekim 2016Hırvat taraftarlar FIFA`ya şikayet edildi2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’nda dün akşam oynanan Kosova – Hırvatistan maçı öncesi bazı Hırvat taraftarların ırkçı slogan attığı görüntüler yayınlandı.İlgili Haberi Oku

Karşıyaka, ara transfer dönemi ve 2017 yazında transfer yapamayacak. Karşıyaka bu dönemde altyapıya da takviye gerçekleştiremeyecek. Ofoedu’nun alacağı ödense bile transfer yasağını kaldırma konusundaki kararı FIFA verecek.

Yeşil-kırmızılıların cezayla ilgili Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvurma hakkı bulunuyor. Karşıyaka’da 2013-15 yılları arasında 1.5 sezon forma giyerek 11 gol atan Nijeryalı Ofoedu, halen Eskişehirspor’da oynuyor.

07 Ekim 20162018 Dünya Kupası`nda görünüm ve toplu sonuçlar2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde bugün 3 grupta 9 maç oynandı.İlgili Haberi Oku

Karşıyaka’nın FIFA’da eski futbolcularından Makukula, Banahene’nin alacakları, Okan Şahingöz’ün yetiştiricilik parası gibi borç dosyalarından önümüzdeki dönemde de başının ağrıma ihtimali yüksek. Daha önce Kahe’nin alacağıyla ilgili ödeme yaparak FIFA’dan puan silme cezası almaktan kurtulan, 3 kez üst üste Ulusal Kulüp Lisansı konusunda cezayı son anda önleyen Karşıyaka’nın önünde bunlar gibi birçok dosya daha bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:15:58,