SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Aboubakar planı! Bonservisi alınıp…

Porto’dan satın alma opsiyonu ile 1 yıllığına kiralanan ancak şu ana kadar kendisinden bekleneni veremeyen Vincent Aboubakar’ın durumu yönetimi tedirgin etmiyor.
Kamerunlu golcünün Siyah- Beyazlı takıma transferini bir proje olarak gören başkan Fikret Orman, Aboubakar’dan gelecekte çok para kazanacaklarını düşünüyor.
Porto’da oynadığı dönemde özellikle Çin’den 35 milyon Euro’yu bulan teklifler aldığı ortaya çıkan 24 yaşındaki oyuncunun bu durumu Beşiktaş yönetiminin iştahını kabarttı.
O dönemde Portekiz kulübü her ne kadar satmak istese de Aboubakar’ın “Yaşım daha çok genç. Çin’de ne işim var” dediği ve bu nedenle transferin gerçekleşmediği belirtildi.
Vincent Aboubakar’ın bu potansiyelinin farkında olan Siyah-Beyazlı yönetim de bu doğrultuda hareket ediyor.
10 milyon Euro verip sezon sonunda Kamerunlu futbolcunun bonservisini Porto’dan almayı planlayan Orman’ın, 1-2 yıl oynattıktan sonra Aboubakar’ı Çin’e iyi paralara satmayı hedefliyor.
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın tıpkı Demba Ba’da olduğu gibi kar etmeyi düşündüğü kaydedildi. Şu ana kadar etkili olamayan Aboubakar’ın ailesinin yanında olmadığı için kafasının rahat olmadığı ortaya çıktı.
Yönetimin uğraşları sonunda eşi Lyne ve çocuğu için vize işlemleri ve oturma izni tamamlandı. Aboubakar’ın önümüzdeki hafta başında ailesine kavuşmasıyla birlikte bu sıkıntı da sona erecek.
Kamerunlu oyuncunun bu problemini daha önce yetkililere ileterek, “Ailem geldikten sonra çok daha farklı olacak” dediği öğrenildi. (Habertürk)